Heinäkuussa Lontooseen

Hei,

Pari kolmikymppistä miestä matkaa Lontooseen 4.7. Reissu kestää muutaman päivän. Sattuisiko samaan aikaan lähtemään muita ensi kertaa Lontooseen matkaavia? Mitä paikkaa muuten suosittelisitte, jossa voisi tutustua paikallisiin/turisteihin turvallisesti?
3411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan mielenkiinnosta kysyn, että millä yhtiöllä menette, sillä itse olen menossa 4.7 easyJet:illä. Itse kysymykseen minulla ei ole vastausta, sorry :(

Äänestä
  • Täytyy tarkentaa, että paikalle saavutaan jo edellisenä päivänä - tällainen korjaus. Olisi ihan mielenkiintoista toisaalta suunnitella "maatovereitten" kohtaaminen?! Tiedä sitten, löytyykö innokkaita ja kuinka meetinki sovitaan :) Ideoita?

    Äänestä

Melkein missä tahansa pubissa tapaa uusia ihmisiä (paikallisia sekä turisteja) jos vain on avoin ja ystävällinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerko kirjoitti:

Hei,

Pari kolmikymppistä miestä matkaa Lontooseen 4.7. Reissu kestää muutaman päivän. Sattuisiko samaan aikaan lähtemään muita ensi kertaa Lontooseen matkaavia? Mitä paikkaa muuten suosittelisitte, jossa voisi tutustua paikallisiin/turisteihin turvallisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu