Kun diplomityö on valmis ja on sen luovutuksen aika eli se viimeinen seminaari, dippatyön seminaari tms. Onko siellä paikalla vastaväittäjä tyyppinen henkilö kuten tohtorien väitöksessä. Onko minun syytä varautua hankaliin kysymyksiin ja parempi osata niihin vastata tai koko homma kaatuu.
Nä olisi hyvä tietää koska teen työn omasta aiheesta, ei ole valvojaa, joudun matkaamaan kauan siihen tilaisuuteen ja painattamaan itse dippatyökirjat. Niihin palaa rahaa kaikkinensa. Mietin vaan että olisko parempi luovuttaa jo tässä vaiheessa jos edessä yksi täydellinen sekamelska.
Älkääkä kysykö, mikeset kysy proffalta, no,proffa ei halua auttaa mitenkään. Tavoitteena on 2010 kevät.
Jos palautan proffalle draftina lopputyön ja kysyn laitanko kirjaksi, niin jos sanoo että kyllä, niin tarkoittaako se itä, että se menee sitten läpi viimeisessä seminaarissa?
lopputyön
SEMINAARI,,
2
584
Vastaukset
- SEM..
eikö kukaan täällä ole palauttanut dippatötä?
- olisi pitänyt
jo varsinaisena opiskeluaikana käydä katsomassa ja kuuntelemassa muutama diplomityöseminaari, niin asia olisi tullut täysin selväksi. Mutta opiskelijallahan on aina parempia kiireitä...
Mutta yhden neuvon voin silti antaa: älä missään tapauksessa laita työtäsi kansiin, ennen kuin joku yliopiston puolelta on käsikirjoituksesi lukenut ja antanut luvan työn kansittamiseen. Menee muuten turhaan rahaa hukkaan omaehtoisessa ja -päisessä toiminnassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275