maalitahra ikkunassa

Miten saa kuivuneen maalitahran pois ikkunasta ?
1193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

rautakaupassa ja osta handy ikkunanpuhdistajan. maksaa 5-7€. Siinä on semmoinen terävä terä. Vinkki: Jos maalaat ikkunan pokia ja karmeja, älä teipää suotta sitä ikkunaa maalarinteipillä. Vaan anna maalin mennä reilusti ikkunaan jos on mennäkseen. Sitten kun se kuivuu voi tällä handyllä kaapia maalit pois. Toimii!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minna koo kirjoitti:

Miten saa kuivuneen maalitahran pois ikkunasta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu