ruostevaurioita?
Korvaako mikään
tytti--
5403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
raha
ihanko totta???? tota en tiennytkään, KIITOS!!!!
Jos joka huolto on tehty valtuutetussa merkkihuollossa ja sinulla on kuitit
tallessa (olet auton ensimmäinen omistaja) ja huoltoliikkeen äijä on hyvällä päällä...Pieniä mahkuja on. Mutta muuten ei.
Nykyisen focukseni ostin 4-vuotiaana ja alusta oli jo reilusti ruosteessa.
Kyselin Kivitilalta ("asiakas on mulkku" Kivitila), että miten sen ruostumattomuustakuun kanssa on? Asia ei heitä kiinnostanut.
Tästä kyllä on jo useampi vuosi aikaa.
Aiheuttamaa pohjan rustumista ei minkään auton ruostumattomuustakuu(ssis tämä 12 v.) ei korvaa. Esim. Tojon takuuehdoissa lukee, että auton pohja on pestävä säännöllisin väliajoin monta kertaa vuodessa, jotta jotain mahkuja on korvaukselle.
Focuksen kohdalla ovien kittivikaruostumiset korvataan kyllä, ne kuuluvat takuun piiriin.
12 vuoden puhkiruostumistakuu on ainoastaan markkinointikeino, kun takuuehdot lukee, niin minimaalisen pieni on mahdollisuus saada tuon takuun perusteella mitään korvauksetta.
raha (omasta pussista vieläpä) on se ainoa joka korvaa. en vaan viitsinyt leperrellä noita pitkiä selityksiä, kerroin vaan mikä on lopputulos: raha korvaa, ei muu