Kesällä mehua juodaan paljon. Voiko esim. Mehukatti- kanisterit laittaa muovinkeräysastiaan? En tiedä, mitä muovia ne ovat.
Vastaukset 2
- Ihan matti
Samaa mietin itsekin. Taidanpa jättää jatkossa ostamatta nuo mehukatit. Vai pitäskö jättää jälkikasvulle kiljukanistereiksi.
- Kierrättäjä1
KAIKKI elintarvikepakkaukset, jotka vaan suinkin ovat muovia, saa laittaa muovinkeräykseen tai energiajätelaatikkoon tai palavat jätteet -nimiseen laatikkoon.
Käykää lukemassa lisää kierrätysvinkkejä kotisivuiltani. Ikävä kyllä päivittäminen on jäänyt vähemmälle, mutta tärkeimmät tiedot sieltä löytyy. Lisää tietoa tulee, kun vaan on aikaa.
http://kierratys.suntuubi.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1192440Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401582Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6481039- 106993
- 71972
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76720Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik32707- 70706