Kuinkahan paljon mahtaa maksaa 04 corollan etulevyt- ja jarrut töineen päivineen tojon omassa merkkihuollossa?
jarrupalat ja -levyt eteen
Tojo-neitokainen
5818
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kykene sanomaan muu kuin merkkihuollon huoltomyyjä. Mutta osat arviolta 100e ja tunti töitä päälle 100e, eli 200e.
Aikana jolloin autokauppa ei käy tulosta on tehtävä huollolla ja varaosilla. TM:n vertailuissa Toyotan huoltohinnoittelu on ollut premiumia. Oma arvioni on että kustannus ylittää 300 e. Vertailun vuoksi Motonetistä jarrupalat -04 corollaan alk. 23 e. Levyt alk. 26 e/kpl.
Priukseen se touhu maksoi muistaakseni 320€, jonka sain tinkaistua 300€.
kyselin takalevyjen ja palojen hintaa töineen. toyotalla makso 360€ ja näissä perus korjaamoilla esim AD oli 250€.itse osathan ei maksa kun alle 100€ motonetissa.eli kyllä on katteet kohdillaan korjaamoilla kun vaihtoon menee max puol tuntia.
Kiitos vastauksista.... n. 300 euroa on melko oikea vastaus etulevyjen ja -palojen osalta...... katteet ovat hyvät näinä aikoina merkkihuollossa :(