Mikä perhonen

Oli ilmestynyt oveen yöllä.
http://www.aijaa.com/v.php?i=4416701.jpg
4432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

saattaisi olla humalapehonen. Onko lähistöllä jokea tai ruohoniittyä, jos niin se tukisi arvausta. Se letää toukokuun lopusta heinäkuun loppuun.

Äänestä
  • Kyllä niitä ruohostoja on lähipiirissä ja kuvat puhuvat
    omaa kieltään. Kiitos paljon.

    Äänestä

  • lassi ... kirjoitti:

    Kyllä niitä ruohostoja on lähipiirissä ja kuvat puhuvat
    omaa kieltään. Kiitos paljon.

    Tässä vielä hyvä forumi ötököiden tunnistamiseen tai tunnistuttamiseen ja ylipäänsä niihin liittyviin asioihin... itsekin käyn sieltä vakoilemassa/kyselemässä jos en jotain öttiäistä tunne. http://hyonteiset.net/foorumi/index.php

    Äänestä

Hieno kuva..en tunnista ötökkää..hieman kun terävyyttä olis kuvassa lisää ni vot..millä värkillä kuvasit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lassi ... kirjoitti:

Oli ilmestynyt oveen yöllä.
http://www.aijaa.com/v.php?i=4416701.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu