Adressi musiikin pienentämisestä baareissa, korviin sattuu
http://www.adressit.com/nupitlounaaseen
musiikki pienemmälle baareissa
12
1447
Vastaukset
- Näinpä näin....
Voit myös jäädä kotiin. Tai etsiä sinulle sopivamman baarin. Ei tuollainen itku mitään auta.
- lujaa,
sä olet liian vanha!
- viheltää..
kyllä suakin alkaa jossain iässä korvien soiminen häiritä :D
- jv
Vähä pienemmellä se kyllä sais olla. Miks se muuten pitää olla niin isolla?? Vähempiki riittäs!! Ei huvittas kuuloa pilata.
- Dw
Baareihin menossa on vähän niinkun ideana se musiikki. Kun ei kerrostalossa viittis niin kovalla luukuttaa...
- r
Toista se on ENGLANNISSA!
- ...
r kirjoitti:
Toista se on ENGLANNISSA!
No käykääpä Virossa. Siellä musa vielä 1/3 kovemmalla kuin Suomessa. Se on jotain se.
Korvatulpat vaan korviin ja ennakkoasenteet niitä kohtaan nurkkaan.
Ei haittaa enää liian kovat volyymit. - seikkailiatamp
... kirjoitti:
No käykääpä Virossa. Siellä musa vielä 1/3 kovemmalla kuin Suomessa. Se on jotain se.
Korvatulpat vaan korviin ja ennakkoasenteet niitä kohtaan nurkkaan.
Ei haittaa enää liian kovat volyymit.Musiikki on kyllä volyymiltaan ihan hyvällä tasolla suurimassa osassa paikoissa missä oon käyny mutta eniten haittaa huonolaatuiset kaiuttimet ja huonot säädöt musiikin suhteen jolloin musiikki särkyy todella ikävästi
- venqq
seikkailiatamp kirjoitti:
Musiikki on kyllä volyymiltaan ihan hyvällä tasolla suurimassa osassa paikoissa missä oon käyny mutta eniten haittaa huonolaatuiset kaiuttimet ja huonot säädöt musiikin suhteen jolloin musiikki särkyy todella ikävästi
Itseä taas vituttaa, kun en musiikin takia meinaa millään kuulla, mitä vierustoveri sanoo, vaikka istuisi vieressä ja huutaisi korvaan. Baarissa kun joku lähestyy, tuttavuudenteko jää lyhyeen, kun en yksinkertaisesti kuule. Että tällainen sosiaalinen ongelma tällä kertaa.
- kysyjä....
Miksi ihmeessä pitää soittaa niin kovalla että aiheutetaan asiakkaille kuulovaurio?
- TT
Itse olen kuullut, että baarit soittavat musiikkia tietoisesti niin kovalla. Tällöin ei keskustella niin paljoa, vaan asiakkaat keskittyvät kiskomaan viinaa sen sijaan.
- Löllis
Kerran kysyin baarimikolta, että hiljentäisivätkö he hieman musiikkia, kun ei vierustoverin puheesta ottanut metelin vuoksi selvää. Vastaukseksi tuli tyly " ei me voida, kun on perjantai". Meinasin tokaista, että olkoot vaikka kaks, mutta hymähdin ja siirryin seurueineni toiseen mestaan.
Oletan mikon viitanneen tuohon "musa kovalla niin jengi juo enemmän"-juttuun, mutta siinä metelissä ei viinakaan olisi enää oloa helpottanut, ja rahat menivät toisen puljun kassaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai918774Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484771Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414451Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462666Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001526- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641182Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110