Jep, eli paljon toi kymco super 8 4 tahtinen kulkee vakiona, eli ilman mitään viritystä uutena?
Paljon menee suoralla tiellä, ylämäessä ja alamäessä?
Entä 2 ihmistä päällä?
Paljon menee suoralla tiellä, ylämäessä ja alamäessä?
Entä 2 ihmistä päällä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin Eli moottorin tilavuus on 50cc!!!!!!!!!!!!!
45km/h noi kulkee vakiona, oikein laissa säädetty
okei kiitos :)
Onhan tuohon lakiin tosiaan säädetty se 45km/h 50cc moottoriajoneuvoille (eli mopoille ja skoottereille), mutta tosia asia on että kyllä ne vähän nopeampaa kulkee (riippuu tietty yksilöstä ja merkistä).
Itselläni kymco jotan en oo yhtään viritellyt ja uutena ostin, nyt tosin ajettu jo reippaat 1000km eli sisään ajo suoritettu. Suoralla mittari näyttää että kulkisi 55km/h ja ylämäkeen hiipuu (kaksi päällä) tasan siihen 45km/h. Alamäessä kulki lähes 65km/h (yksi -ja kaksi päällä).
Nyt äkkiä kertokaa minkä merkkinen ja mallinen kaasari super 8 07 on.. pitäis uus suutin käydä ostaa mut en tiiä merkkii ja mallii
Mikuni 14vm