Maailma on sekaisin Michael Jacksonin kuoltua. Oli kuulemma niin merkittävä mies. Kuitenkin hän ei viime vuosina tienannut kuin muutamia miljoonia vuodessa ja velat oli valtavat.
Kimi sen sijaan tienaa 32 milliä vuodessa eikä velkoja ole. Ajatelkaapa, kuinka merkittävä mies Kimi siis on.
Jos Kimi kuolisi, niin maailma olisi vielä enemmän sekaisin kuin nyt. Ihmiset huutaisivat hysteerisinä Kimin nimeä Euroopassa, Aasiassa, Amerikassa, Australiassa, Afrikassa. Elämä pysähtyisi vähäksi aikaa, kun maailmanhistorian merkittävimpiin ihmisiin kuuluvaa miestä ei enää olisi.
Onneksi Kimi elää vielä pitkään ja tuottaa positiivisia elämyksiä mahtavilla ajotaidoillaan ja viisailla ajatuksillaan.
Kimi arvokkaampi kuin Michael Jackson
7
307
Vastaukset
- Thug aim.
Raha ei ratkaise mainetta. Nyt tiedät senkin. Ja muuten... hävisit juuri pelin.
- Kimi on aatelinen
Uusin tieto Kimistä kertoo, että hän on toiseksi parhaiten palkattu alle 30-vuotias maailmassa. Joku tyhjänpäiväinen ämmä on edellä.
Taas nähdään, kuinka arvokkaasta kultakimpaleesta me suomalaiset saamme nauttia. Kimille kumartaa koko maailma. Hän on paras formulakuski ja viisas liikemies ja sijoittaja. Vain aniharva ihminen maailmanhistoriassa on yhtä arvostettu kuin Kimi. Lisäksi hän ehtii vielä elämänsä aikana tekemään paljon asioita, jotka hyödyttävät ihmiskuntaa valtavasti. Lähiaikoina hän aikoo ajaa rallia eli tässä nähdään Kimin ainutlaatuinen monipuolisuus. Harva ihminen kykenee olemaan paras niin monessa asiassa.
Mielestäni Ferrarin tulisi nostaa Kimin palkkaa niin ja Suomen tulisi kiittää historiansa merkittävintä kansalaista lahjoittamalla hänelle syntymäpäivälahjaksi 30 miljoonaa euroa ja merenrantatontin Helsingistä. - mahtava Kimikimi
Kimin saavutusten arvo on tänä kesänä aina vain noussut, kun on nähty miten mahtava taktikko ja järkevä sijoittaja tämä mies on. Ei ihme, että koko maailma on polvillaan hänen edessään. Ylivoimaisesti paras autokuski kautta aikojen, merkittävin suomalainen, hyväkäytöksinen mies....pelkkiä myönteisiä ominaisuuksia on kuningas-Kimissä. Mielestäni tällaiselle mahtikunkulle 32 milliä vuodessa on liian vaatimaton palkka. 55 milliä olisi sopivampi summa, kun ottaa huomioon Kimin taidot ja sen valtavan työn, minkä hän on tehnyt Ferrarin hyväksi.
Uskon, että Kimi alkuvaikeuksien jälkeen on taas maailmanmestari tänä vuonna ja näyttää muille närhen munat.
Suomen valtion on kustannettava Kimin muistomitali 30-vuotissyntymäpäivien kunniaksi ja määrättävä ylimääräinen liputuspäivä.- rgpoweruii
Luuseri se on koko poika.
- arbagttahh
rgpoweruii kirjoitti:
Luuseri se on koko poika.
varmaan jotain sukua sinulle siis.
- ejheghe
arbagttahh kirjoitti:
varmaan jotain sukua sinulle siis.
Mä oon paras! Siis ei oo mulle sukua.
- on ..
ejheghe kirjoitti:
Mä oon paras! Siis ei oo mulle sukua.
helppoa olla vaatimaton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897