Kiikaritähtäimestä?

Kaipaisin vinkkejä kiikaritähtäimen kiinnittämisestä ilmakivääriin. Se liukuu "rekyylin" vaikutuksesta aina taaksepäin, vaikka on ohjeiden mukaan kiinnitetty. Mikä avuksi?
2386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käytä ase sepällä, joka koneistaa kiskoon rekyylistopparit. Hintaa tulee muutama kymppi. Tietty johonkin kiinanlutkuun tätä on aika turha tehdä...

Äänestä
  • Osta ekaksi kunnon jalat, vaikka Heikki Taipalukselta, ja poraa ilmakiväärissä olevaan
    kiskoon matala/pieni 3-4mm reikä, (varovasti)laita siihen kierre ja ruuvi.

    Siinä on halpa stoppari.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnitys kirjoitti:

Kaipaisin vinkkejä kiikaritähtäimen kiinnittämisestä ilmakivääriin. Se liukuu "rekyylin" vaikutuksesta aina taaksepäin, vaikka on ohjeiden mukaan kiinnitetty. Mikä avuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu