Rollercoaster tycoon 3

Pelaaja90

Toimiiko Rollercoaster tycoon 3 peli Vistalla jos toimii niin miten? Asensin kyseisen pelin koneelle ja painoin pelaa mutta mitään ei tapahtunut!

2

598

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehdä sillä

      tavalla että menet siihen pelikansioon jossa sen pelin käynnistys exe tiedosto on. Paina siihen exe tiedostoon oikealla näppäimellä ja valitse ominaisuudet. Sen jälkeen ilmestyvästä läpyskästä valitse "yhteensopivuustila". Laita se päälle ja valitse valikosta "Windows XP"

      Sen jälkeen kun olet painannut "käytä", niin tee sillä tavoin että painat jälleen oikeaa näppäintä siihen exe tiedostoon ja valitse "suorita järjestelmänvalvojana".

      Jos ei pelitä, niin kokeile hankkia siihen peliin uusin päivitys. Google auttaa siinä

      • lollerolle

        Hei, mä oon ollu koukussa rollercoastertycoonkolmoseen 3 vuotta.
        En haluiis kehuu, mut oon ihan mestari rakentaa puistoi.
        kerran yritinasentaa peliä vistalle, mutta se ei auennut. kannattais siinä alussa, kun pistät levyn sisään(eli tulee se pelaa, pura rct3 asennus, jne.), valitse päivitykset (tarvii internetyhteyden), ja jos päivityksiä ei ole, ei voi mitään.
        Toi ylenpi ehdotus on muuten aika hyvä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1379
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      758
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      65
      707
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      88
      704
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      143
      630
    7. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      628
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    Aihe