Moi,
Tuolla Pietari-osiossa joku kyseli aikaisemmin kielikursseista. Löysin yhden moskovalaisen kurssijärjestäjän netistä, joka nettisivujensa ja nopeiden henkilökohtaisten vastaustensa puolesta vaikuttaa laadukkaalta. Sain pikakielitestin tehtyäni nopeasti tulokset sähköpostiin ja työntekijä ehdotti minulle sopivia kursseja ja toivotti tervetulleeksi. Hinnat oli myös selkeästi mainittu. Sivuilla mainostetaan myös kotimajoitusta kurssien ajaksi korvausta vastaan.
Sivut löytyvät osoitteesta http://www.russianlab.com/
Jos jollakulla on kokemuksia venäläisistä venäjän kurssien järjestäjistä, niin niitä olisi kiva kuulla. Millaisella taustalla ja motivaatiolla olette lähteneet Venäjälle opiskelemaan?
Kielikursseista
2
795
Vastaukset
- Zeussi
En vaan viitsinyt lähettää mihinkään. Tokko paljastat suuriakaan salaisuuksia, jos vihjaiset hinnoista. Ainakin EFI vai mikä lie se oli, niin hinnat olivat älyttömän kalliit.
- pilke-s
Tällaisia hintoja tarjottiin sähköpostitse, kun olin lähettänyt testin arvioitavaksi:
- Evening twice a week group (8 lessons per week) on Tuesday and Thursday (4 lessons 4 lessons). It is from 18:30 to 21:50. It is RUR 3600 per week.
- Weekend Group (8 lessons per week). Friday 3 lessons at 19:00 Saturday 5 lessons at 10:00. It is also RUR 3600.
- Weekend Group (8 lessons per week). 4 lessons on Saturday and on Sunday from 10:30 to 14:00. It is also RUR 3600.
- Individual tuition. You can take as many lessons as you wish with flexible time-table. It is RUR 990 per lesson of 45 minutes.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390