Kannattaja

Itse veikkaan että tulee erittäin kova kanppailu Schumacherin M , Kimi Räikkösen ja Montoyan kesken. Toivoisin todella että Kimi ottaisi mestaruuden, koska nyt hänellä on parhaat mahdollisuudet ikinä ottaa se. Mutta Schumi tulee olemaan taas pelottavan kova ja Montoyaa ei sovi kanssa unohtaa.

Yllättäjiä voisin pitää Renault kaksikkoa Trulli/Alonso

Heittopusseina tulee olemaan uudet kuskit etunenässä Baumgartner

Mutta odotan todella mielenkiintoista kautta ja sen me tulemme varmasti saamaan. Tsemppiä KIMI !!!
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Uskon ja toivon, että Ralf Schumacher tulee tällä kaudella olemaan se kovempi Williams-kuski. Mies on väläytellyt jo monasti, viime kaudellakin johti pisteissä Montoyaa vastaan, mutta sitten epäonni käänsi voimasuhteet ja loppukaudesta loppui yrityskin. Ralf on hyvä kuski, tosin hyvin esitysten joukkoon mahtuu aika usein vaatimattomiakin päiviä. Mutta yhtälailla niitä huonoja päiviä on muillakin Schumin haastajilla, eli Kimillä, Montoyalla, Rubensilla ja Coulthardilla.

Aivan varmaa ei ole sekään kumpi on tällä kaudella kovempi McLaren kuski. Se on pienestä kii, se kumpi saa paremman lähdön alkukaudesta tullee säilyttämään johtonsa loppuun saakka.

Renault yllättää monet vaisulla esityksellään ja taistelee Barin, Toyotan, Jaguarin ja mahdollisesti (jos kumit suo) Sauberin kanssa valmistajien neljännestä sijasta. Isoja poikia ahdistelemaan ei rellu-kuskeista tällä kaudella ole. Rellu menetti viimekautisen etunsa ei-niin-voimaa-vaativilla radoilla. Viime vuoden moottorista puuttui tehoja, mutta suuri sylinterikulma mahdollisti alhaisen painopisteen ja auto oli erinomainen ajettava. Nyt Renault on samalla viivalla muiden kanssa.

Mestaruutta on vaikea veikata. Williams näyttää erittäin vahvalta, Ferrarilla tullee olemaan vaikeusksia Bridgestone-kumien kanssa, mutta Schumi pystyy parhaimmillaan tasoittamaan melkoisenkin auto-ylivoiman. Ferraria ei ole myöskään ehditty testata juuri nimeksikään, teknisiä ongelmia lienee luvassa alkukaudesta.

McLaren yrittää jostain syystä puhua itsensä heikommaksi kuin onkaan, mutta en usko tätä. Auto oli käytössä ja erittäin nopea jo marraskuussa, tuskin se nyt ainakaan hitaampi on. Luotettavuuskin on pakko olla kohdallaan noin pitkän testijakson jälkeen. McLaren siis niinikään erittäin vahva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KovaTaistelu kirjoitti:

Itse veikkaan että tulee erittäin kova kanppailu Schumacherin M , Kimi Räikkösen ja Montoyan kesken. Toivoisin todella että Kimi ottaisi mestaruuden, koska nyt hänellä on parhaat mahdollisuudet ikinä ottaa se. Mutta Schumi tulee olemaan taas pelottavan kova ja Montoyaa ei sovi kanssa unohtaa.

Yllättäjiä voisin pitää Renault kaksikkoa Trulli/Alonso

Heittopusseina tulee olemaan uudet kuskit etunenässä Baumgartner

Mutta odotan todella mielenkiintoista kautta ja sen me tulemme varmasti saamaan. Tsemppiä KIMI !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu