Tästä aiheesta ei vissiin ole kukaan vielä kirjoittanut?
Minäpä nyt kirjoitan.
Miten teillä seurustelevilla ja yhdessä asuvilla menee kuukautisten kanssa elo.Kun meillä tyttöystävä stressaa kuukautisista.Se ei halua että kosken tai menen lähellekkään sängyssä tai muutenkaan jos sillä on mensut.Muutenkin se ihan hirveen kireä ja tuittuilee kamalasti.
Mulla kun on kuukautiset,se melkein potkii sängystä sohvalle nukkumaan.
Tiedä sitten mikä siinä on,kun kuukautisethan ovat naiselle maailman luonnollisin asia.
Olen kuullut että moni harrastaa seksiäkin niiden aikana?
Mua kyllästyttää katsoa kalenterista että taas ne päivät lähestyy.Lähdenkin mielelläni pois kotoa niiksi päiviksi ja palaan kun tyttis on palautunut normaaliksi.
Tää ei ole mikään provo,vaan ihan totta.
Teille vähän hämmästeltävää että tämmöinenkin ongelma voi olla.
Kuukautiset
15
1523
Vastaukset
- Ohikulkenut heteromies
on se jos lesboillakin on kuukautiset. Nehän liittyy lastentekoon ja sehän ei ole lesbojen alaa.
- kuukautiset
niinkuin kaikilla miehilläkin on siemensyöksy vaikkei ne lapsia teekään.
- ohikulkenut heteromies
kuukautiset kirjoitti:
niinkuin kaikilla miehilläkin on siemensyöksy vaikkei ne lapsia teekään.
Tuo oli kesätuuraaja ja luultavimmin lesbo itsekin.
Eipä tuo minua haittaa kunhan suurinpiirtein kirjoittelee järkeviä. :-) - jolle kukaan
ohikulkenut heteromies kirjoitti:
Tuo oli kesätuuraaja ja luultavimmin lesbo itsekin.
Eipä tuo minua haittaa kunhan suurinpiirtein kirjoittelee järkeviä. :-)ei enää vastaa. Yksinäisyyttään siiinä huutelee raukka.
- ohikulkenut heteromies
jolle kukaan kirjoitti:
ei enää vastaa. Yksinäisyyttään siiinä huutelee raukka.
Oma vaikutelmani on se, että pohtija on palstan tervejärkisemmästä päästä. En siis ole sama eikä ole mitään tietoa henkilöllisyydestä.
Eihän tätä tietenkään saisi sanoa mutta aika monessa tapaamassani tai nettikirjoittelevassa lesbossa on melko selviä mielisairauden oireita.
Usein ei sen pahempaa kuin että haluaa asioita ja samaan aikaan ei halua ja sitten viettää elämänsä tätä pohtien. Mutta on selvästi paranoidejakin, onneksi psykopaatteja ei vielä ole tullut vastaan. - pähkäiltävä asia
Olen lesbo ja minulla on hormoonikierukka!
Syy tähän on selvä, en halua kuukautisia näkyväksi jotenka käytän sellaista.
Sekä, se poistaa ikävät kivut.
Olen erittäin naisellinen lepakko, ja tosiaan haluan tämän kohdan itsestäni pois kierukalla. harrastaa seksiä aina kun mahdollista.
- BedHead
tylsää että naisesi on kovin kiukkuherkkä menkkaränkkäaikaan.
Mulla itselläni ei kuukautisia juuri huomaa, vähän vatsa pipinä pari tuntia ja siinäpä se. Menkatkin aika olemattomat ja ohi parissa päivässä. Toisella osapuolella sen sijaan.... kestää reilun viikon ja pari päivää on kuin persheeseen ammuttu emokarhu. Mutta kun parin päivän känkkis on ohi niin sitte taas palautuu elämä normilleen.
Seksipuoleen ei vaikuta oikeastaan mitenkään. Jopa tuon parin pv:n "mökötyksen" lomasta hän hinkuu kyllä lakanoihin.
Ja yhdessä oltu aika tekee kyllä tehtäviään.. kierto on hissukseen molemmilla muuttunut niin että suunnilleen samaan aikaan tiputellaan.
Ja kultaseni.. kun jotenkin saisit sen muistettua että kun otat wc:n kaapista viimeisen tamponin niin ostaisit uusia tilalle... tai edes sanoisit että vika meni niin minä toisin.. "nimim. muutamista vahingoista viisastuneena piiloitellut yksittäisiä tampooneja milloin mihinkäkin kaappeihin ja laatikoihin, jokaisen käsilaukun taskuihin varalle..."- ...
"tylsää että naisesi on kovin kiukkuherkkä menkkaränkkäaikaan. "
Ei kun päinvastoin, tylsää ei ainakaan pitäisi olla! Sehän tekee arjesta vaan jännempää kun ei koskaan tiedä millä päällä toinen on ja mitä sieltä on vastassa, jos erehtyy sanomaan tai tekemään jotain väärin! - ainakin
tekee enempi mieli seksiä just ennenku menkat alkaa ja niiden aikanakin.Yleensä kyllä ei tule hommailtua niiden aikana.Hellitään kyllä paljon muuten että toiseen saa kyllä koskea,mutta alakertaan ei tule mentyä.
Ja meillä ei känkkäränkkäillä,yöt ehkä alkupäivinä on huonounisempia.
Kumpikin meistä huolehtii omista tamppooneista,joten niitäkään ei tarvii jemmailla:)
- kiukutellaan
ja itketään. Toinen on kiukkuinen ja toinen hirmuisen herkkä alkavalla viikolla. Alkuun se rassasi, muttei enää. Intohimo on katossa ennen menkkoja. Ensimmäiset vuotopäivät pidetään taukoa, mut sit voi taas halutessaan sekstailla tietyin ehdoin.
- naisellinen1
jos on masu kipeä ni buranaa ;)
ja rakastella voi aivan mainiosti kun laittaa tulpan elikkäs tamponin, mielikuvitusta peliin, ja ihanaa peppuseksiä
- näihin mitä
vaan
- menoa
En voi kyllä ymmärtää. Itse en ole niitä, jotka olisivat kiukkuisia ja itkuisia hormonien vuoksi. Sänkypuuhat onnistuvat ihan yhtä mainiosti joka kuukauden päivä. Minkä tähden vuodon aikana ei voisi sekstailla? Meillä käytetään tampooneja ja kuukuppia, ei tule kyllä rakastellessa mitään ongelmia ja sotkuja. Ainoa haitta kuukautisista ovat lievät kivut parin ekan päivän aikana, mutta siinäpä se. Mielestäni kurjaa ettei tyttöystäväsi osaa suhtautua kovin luontevasti normaaliin asiaan, itse en ehkä jaksaisi tuollaista kumppania. Seksiä ja hyvänäpitoa olettaisin automaattisesti suhteessa saavani niin silloin kun vuodan tai en.
- meillä päin
Vanhan kokemukseni mukaan kuukautiskierto alkaa noudatella biologian sanelemana suunnilleen samoja ratoja jossakin vaiheessa yhdessäoloa. Tämän suhteen alussa ihmettelin, kuinka niin voi ikinä tapahtua, kun tyttiksellä on tosi lyhyt kierto ja mulla puolestaan tosi pitkä. Se onkin ehkä aiheuttanut hiukan ongelmia, kun minusta tuntuu että minun biologinen järjestelmä reistailee nykyään... Kuukautiset ei oikein tiedä että milloin pitäis tulla. Yleensä ne tulevat suunnilleen samaan aikaan kaiken epäröinnin jälkeen.
Itse olen kyllä se pahempi osapuoli kuukautisten aikaan. Yleensä olen aika herkällä tuulella ja allapäin. Vanhat suhteeseen liittyvät ikävät asiat pyörivät mielessä. Kenties se johtuu juuri kokemastani herkkyydestä.
Huomaan että kiinnostus seksiin on korkeimmillaan ennen kuukautisia ja niiden jälkeen. Meillä harrastetaan seksiä niin, että minä saan seksiä kuukautistenkin aikana, koska haluan sitä. Kuukautisten aikana tuntuu eri tavoin herkältä ja mielestäni olen saanut silloin parhaimmat orgasmini ikinä. Meitä ei pieni sotku haittaa (eikä sotkua yleensä edes erityisemmin tule) ja suihkussakin on kiva harrastaa seksiä aina välillä.
Tyttöystäväni sen sijaan ei halua seksiä kuukautisten aikana, ei ole halunnut koko suhteemme aikana. En oikeastaan tiedä edes täsmällisen tarkkaa syytä tähän. Minua se ei yleensä häiritse. Saahan hän haluta silloin kun haluaa ja minä puolestani voin nauttia yksinoikeudella kuukautisten aikaan. Onhan tietenkin hiukan ikävää menettää tyttöystävä viikoksi kuukautisille, mutta sen jälkeen onkin sitten erityisen kiihkeää. :)
- parisuhteessa
Ikävä kuulla, että tyttöystäväsi ei hyväksy naisena olon "kirousta".. Puhun itse "kirouksesta", koska en itsekään kuukautisista pidä, mutta ne tulevat, halusin tai en; se vain täytyy hyväksyä.
Asuessani parisuhteessa exäni kanssa, ei kuukautisten olemassaolo paljoa haitannut. Minun sekava kiertoni sekoitti tyttöystäväni säännöllisen kierron ja siinä sitten yhdessä jännitettiin, koska alkavat. Seksiä harrastettiin ihan vapaasti niiden aikanakin; kiitos kuukupin! Suosittelen kuukuppia kyllä lämpimästi kaikille muutenkin. Säännöllinen tyhjentäminen vain on hieman epämiellyttävää puuhaa, mutta sillä välillä menkat voi unohtaa täysin ja alapesun jälkeen suuseksikin onnistuu ongelmitta.
Exäni ja minä olemme molemmat kireitä ennen kuukautisia ja vielä ensimmäisinä päivinä, mutta kun sen tiedostaa, niin yrittää ymmärtää ja varoa tekemisiään. Mikäli kuukautiet ovat kovinkin kivuliaat ja kiristävät liikaa pinnaa, voi siitä keskustella lääkärin kanssa; samoja keltarauhaspillereitä, joita käytetään menkkojen siirtoon, käytetään myös pms-oireiden lieventämiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028137Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907411Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys502423Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220