Word salasana

Olen suojannut Word-tiedoston salasanalla. Nyt sitten tietenkin olen salasanan unohtanut. Pystyykö tuon salasanan jotenkin kiertämään vai pitääkö sanoa dokumentille good bye...?
4534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sanoisin että goodbai, kosska tällaisen ohjeen luin salasanaa asentaessani. Joku tietysti tulee ja sanoo, että heh ei pidä paikkansa. Mutta lähde3 siitä että et saa auki.

Äänestä

on salasanasuojaus mahdollinen dokumenteissa ettei mahdollisesti salaiset tiedot pääse ainakaan helposti aviopuolison luettaviksi ;)

Äänestä
  • Löytyihän niitä. Trial-versiolla sain dokumentin auki. Kiitos ja kumarrus avusta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


#60 kirjoitti:

Olen suojannut Word-tiedoston salasanalla. Nyt sitten tietenkin olen salasanan unohtanut. Pystyykö tuon salasanan jotenkin kiertämään vai pitääkö sanoa dokumentille good bye...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu