eli ongelmana on se, että mankistani (Jincheng 50 Q-7R) kuuluu aivan hirveä ääni. kertakaikkiaan kauhea. aivan kuin jostain 2-tahti moposta.
katselin pakoputkea ja huomasin, että pakoputken ja moottorin kohilla on semmoinen väli, about puol senttiä. ( joten huomasin että putki ei ole kunnolla kiinni) kuuluisiko siinä olla jokin tiivistettä vastaava hommeli, moottorin ja putken välillä? ja voisiko se kaamea ääni kuulua jostain muustakin kuin pakoputkesta?
nimittäin, 4-tahti pitää PALJON matalampaa ääntä kuin 2-Tahti. mutta nyt 4-Tahti pitää samallaista "rätinää" kuin 2-tahti. Apuaa!!! Kiitos!
MANKI ONGELMA
4
204
Vastaukset
Putken pitäisi olla kiinni sylinterissa kunnolla. Muuten esim. pieni kivi voi päästä sylinteriin, ja tehdä kauheat jälket.
Kokeile kiristää putki kunnolla kiinni. Jos se on niiin tiukalla kun olla ja voi, väsää sinne oma tiiviste.
En oikein näistä Jinchengeistä tiedä mutta koGile.- Manaaja aikojen alusta
Putki on päässyt löysälle ja välistä on tippunut 2 kaarevaa metalliliuskaa jotka tiivistävät putken sylinterikanteen. Vastaavat voi sahata sopivan halkaisijan omaavasta metalliputkesta. Tai hakea varaosaliikkeestä valmiit osat. Metalliputki halki ja siitä reilun sentin suikaleet.
- dsds
Heitä se manki vittuu, sellanen 4-tahti lusu. ihan turhia semmoset, osta joku 2-tahti.
- utruru
HAISTA POASKA MANKI PON PAREMPI KUIN PV MANKI VIE KAIKKI MUUT MOPOT 1100000-0 MANKI ON PARAS MANKI VIE.
2-TAHTI ON PASKA HAISTA VITTU SAATANAN HOMOOOOOOOOOO
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1233736Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141691Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141558Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931393Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi281276Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16964Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72943Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä124902Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60829