AVOIN AMK

Onko kenellekään kokemusta avoimesta amk:sta? Kertokaa kokemuksistanne....jne...
Kiitos etukäteen!
1288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse olen opiskellut Mikkelin ammattikorkeakoulussa useitakin opintojaksoja ja hyviä ovat olleet. Itse asiassa monet opintojaksoista ovat yhteisiä tutkintoon johtavan opiskelun kanssa (lähinnä aikuiskoulutuksen), joten opiskelukaveritkin olivat motivoituneita. Itsekin sain avoimen opinnot sitten luettua hyväksi, kun suoritin myöhemmin tradenomin tutkinnon aikuisopiskeluna. Suosittelen ehdottomasti! Tuntuu vain, että monet eivät tiedä avoimen amk:n mahdollisuuksia. Näin voi päätellä esimerkiksi siitä, että kansalaisopistojen kielikurssit ovat täynnä, mutta avoimen amk:n kursseille tuntuu hyvin mahtuvan ja opetus on kuitenkin avoimessa amk:ssa päämäärätietoisempaa ja siitä saa kunnollisen todistuksenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko kirjoitti:

Onko kenellekään kokemusta avoimesta amk:sta? Kertokaa kokemuksistanne....jne...
Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu