Nköjään ohjelmaan kuuluu kuninkaan näyttäytyminen kansalle. Onko todellisuudessa niin että kansaa ei päästetä leähellekään?
http://www.se2009.eu/en/meetings_news/2009/7/1/opening_ceremony_for_the_swedish_presidency_of_the_eu
Voiko nähdä kuninkaan?
5
323
Vastaukset
- monta kertaa
sillä kuningas on kesäkämpällä ja ei näkyisi vaikka olisi Tukholmassakin sillä siinä hänen osassaan missä perhe asii ei kiertoa ole.
- syksyllä
Tällää ittes Keskustorille, jos haluat nähdä Kaarle Kustaan ja Silvian.
- RIMMIR
tässä maailman menossa eivät niin kuninkaalliset kuin valtioiden päämiehet yleensäkään ja monet poliitikotkaan voi olla tavallisten ihmisten ulottuvilla.
Liekö missään maassa mahdollisuutta siihen enää?- mahdollista.
Kuningas tanssiin piirileikkejä kansalaisten kanssa. Mitä pelättävää kuninkaalla olisi, hänhän on kotonaan
- '''''''''
Jos niin kovin haluat nähdä Kaarle Kustaan, niin täältä löytyy kuningasperheen virallinen ohjelma:
http://www.royalcourt.se/kungafamiljen/kalender.4.7c4768101a4e888378000228.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684