Sellaset pilalle lellityt pennut saa suksia sinne mistä on tullukki. ei oikeesti jaksa kuunnella sellasta lässytystä et "pitäs saaha uus guessin laukku.. ostasinkohan mustan vai beigen??." tai sitte jotain tyylii et: "omg! mun tekoripset irotoo!! mitä mä teen???" tosi säälittävää tollanen hei oikeesti
säälittäviä
siis hei oikeesti
7576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näinhän se on. Lellityt pennut, jotka saavat vanhemmiltaan kuussa satasen tekemättä mitään, voivat suksia kuseen.
menkää köyhät muualle kitiseen!!! ja huom saan kuukaudes 75€
http://www.gigantti.fi/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/store-gigantti-Site/fi_FI/-/EUR/El_DisplayProductInformation-Start;pgid=D6ez6oZKCVlSR0EjF5FBwx1q0000etByT6QV?ProductID=lo7D4QFHVXUAAAEfKgJ4gVq.&CatalogCategoryID=qdvD4QFHii8AAAEOglg03xil sain ton syndelahjaks ;)
synttäri lahjan, ja itellä se on raja joku alle 200. rasittaan kun noi lelli pennut saa kaiken minkä haluuaa, mitään tekemättä. minäkin kun halusin jalometalliin lipun niin mun piti tehä päivä hommia.
Et taida käsittääkään, kuinka raukkamaista on valehdella tuommosista asioista. Ja muut, harjottakaa vähän skeptismiä. Tää pentu tuskin on saanu >50e lahjaa.
mä sain viimmeks vittu kebapin synttärilahjaksi että vetäkäähän kaikki lellipennut käteen.
Sitä paitsi se ei aina tarkoita sitä että on köyhä ihminen jos ei nyt saakkaan vittu nimipäivälahjaks jotain plasma tv:tä ja sitä paitsi tuskimpa sä oot ees sitä saanu :D Kuhan sanot vaan..
ja nää "lellipennut" ketä on omassakin kaveripiirissä, on tällä hetkellä työttömiä, vipeillä velkaantuneita, koulunsa kesken jättäneitä ja laiskoja ihmisiä koska ovat saaneet nuorena kaikki mitä haluaa ja nyt isi ja äiti ei enä maksakkaan NIIN OHO MITEN KAUHEETA SE TOSIELÄMÄ ONKAAN... turha on itkee ku millään ei ollu välii nuorena ku luulitte että isi ja äiti maksaa kaikki koko loppuelämän!!!
THE END!!!!
...se vasta pahinta onkin. Jo mielellään ennen murrosikää olisi hyvä oppia tavoittelemaan kultaista keskitietä: kaikkea ei voi saada, ja saadakseen jotain on tehtävä työtä.
Tosin Nyky-Suomessa on hankalaa edes tulla toimeen kovallakaan työllä, kun henkilöstökilpailua kiristetään joka alalla eikä palkkakaan ole aina inhimillisen elämän arvoista.