Minkälainen paikka Ateenan lähellä oleva Varkitsa on, onko kukaan käyny.
Varkitsa
1
761
Vastaukset
- vuosia sitten
eli siitä on jo yli kymmenen vuotta aikaa, kun vietimme keväisen lomaviikon Varkizassa. Silloin oli kreikkalaisten pääsiäinen, joka antoi matkaan oman hienon tunnelmansa.
Varkizan plussahan on Ateenan läheisyys, muistaakseni 30 km. Bussilla pääsi halutessaan. Muutenhan itse Varkizassa ei ole mitään erikoista, eikä rantakaan ole kummoinen, jos haluaa viettää rantalomaa. Minua viehätti eniten se, että siellä sai olla keskellä kreikkalaista arkipäivää ja elämää. Ateenalaisethan tulevat mielellään viettämään vapaa-aikaa ja silloin pääsiäistä Varkizaan, jolloin ihmismäärä moninkertaistui.
Olimme silloisen Fritidsresorin valmismatkalla, ja osallistuimme Delfin retkelle, joka olikin matkan parasta antia. Hotellimme oli kodikas perhehotelli Varkiza. Oli mukava seurata perheen pääsiäisenviettoa ja lampaan kypsentämistä vartaassa, mausteeksi puristettiin mehua oman pihan sitruunoista :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t857034- 353781
- 443298
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402522- 2052240
- 1222182
- 402182
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292109Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241828- 401709