Käytiin tänään Hirvijärvellä uimassa lasten kanssa. No , olipa taas kokemus.
Nuoret teinit vetivät röökiä kuin korsteenit rannassa, sen olisi voinut tehdä kyllä siellä grillillä istuenkin.
Mutta enemmän häiritsi kaksi osapuilleen kymemnvuotiasta tyttöä. Kiroilivat kuin turkkilaiset ja rannalla istuskeleva äiti tai isosiko ei puuttunut kielenkäyttöön mitenkään. Ajattelin siinä itse mielessäni, että siinäpä onkaksi pikkuneitiä, joista myöhemmässä elämässä tulee niitä lähiökapakoiden pulskia ruusuja, jotka kiroavat, juovat kaljaa ja antavat iljettävää toosaansa kelle tahansa.
Ei mitään rotia kasvatuksessa. Meikäläisen pennut eivät kiroile kotona eikä koulussa. Kavatuksessa ei tatvita vitsaa vaan aikaa ja järkeä. Tätä ei kaikilla uimareilla tuntunut olevan.
Hirvijärven uimaranta
11
3318
Vastaukset
- :)
Riihimäen Seurakunnalla on leirikeskuksessa kaupunkilaisille ilmainen saunailta näin keskiviikkoisin, eikä paikalla ole kiroilevia nuoria tupakan polttajia.
Suosittelen!- jj man jj
ite vedän aina hirvijärvellä röökiä ja kiroilen ja juan kaljaa se kuuluu rannalla olemiseen ihan normaalia! niin ota rennosti ja ota vaikka 24 pack lapparii niin olo alkaa varmaa helpottaa!
- sivummalle?
jj man jj kirjoitti:
ite vedän aina hirvijärvellä röökiä ja kiroilen ja juan kaljaa se kuuluu rannalla olemiseen ihan normaalia! niin ota rennosti ja ota vaikka 24 pack lapparii niin olo alkaa varmaa helpottaa!
kyllä mäkin hirvarilla käyn kaljaa juomassa ja röökiäkin poltan. mutten näe ainakaan tupakointia tarpeelliseksi lasten tai savuttomien aikuistenkaan lähettyvillä.
hirvarilla on kiva kiivetä sinne kalliolle juomaan kaljaa. tietysti pitää varoa ettei sieltä kännipäissään tipu kymmeniä metrejä jorpakkoon.
muutamalle kirosanalle nyt ei välillä mitään voi, mutta se on jeesustelijoiden ongelma, jos se haittaa, ei minun.
- piif
No mutta kun mitä tulla tänne siitä sanomaan menee sitte sanomaan siitä päin naamaa eikä tarvitse erikseen mitää postia suomi24 laittaa... Joten älä enää vaa mieti että menetkö sanomaan siitä vaan menet sanomaan sen mitä mieltä olet!
- sinä
Typerys, tämä on kuin onkin, keskustelupalsta...
- EI tiukkapipo
Jos 10-vuotiaat kiroilee niin kyllä osaat tarkkaan ennustaa mitä niistä tulee isona. Varmaan kasvatuksessa voi olla vikaa. Eihän kiroilu nättiä ole mutta ipanat vaan keskenään joskus tekee niin. Jopa sinunkin, ahdasmielisen akan, hyvin kasvatetut pennut. Mutta ei se niistä tytöistä vielä mitään kapakkaruusuja tee.
MENE tutkituttamaan pääsi. Sen sinä t a t v i t s e t! - Hölömö1
Suksippa vittuun.
- jjfgjgj
en pysty suksia pilluun kun en mahu mutta muuten ilomielin menisin ja kannataisi hakautua hoitoon--mielisairaala!
- huomauttaa
tytöille ihan asiallesesti. Olisi saattanut mennä oppi perille kun torut tulisivat vieraalta. Täällä omaa kasvatustaan kehuminen ei paljon auta.
- Anonyymi
tämmöinenkin löytyi
- Anonyymi
Natsat maassa ovat vähentyneet lähes olemattomiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa216484Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi5552251- 1471837
- 821214
HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa971012- 72960
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.74886Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E10823- 30814
Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon145747