MIELIPITEENNE

Mitä mieltä olette tilanteesta että nainen on kokonaan työtön, mies pakkolomalla (palaa kyllä vakityöhönsä aikanaan) ja lasta suunnitellaan/yritetään?

Parisuhde on kunnossa, lapsi olisi tervetullut, mutta kuinka taloudellisen tilanteen käy...
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä on tilanne, että mies on työtön ja nainen sairaslomalla ja myös lasta suunnitellaan/yritetään. En näe siinä mitään väärää, kun parisuhde on kerran kunnossa ja lapsi olisi tervetullut sekä teille että meille. Taloudessa voi aina niukistella, mutta rakkaudessa lasta kohtaan ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysynpähän vaan kirjoitti:

Mitä mieltä olette tilanteesta että nainen on kokonaan työtön, mies pakkolomalla (palaa kyllä vakityöhönsä aikanaan) ja lasta suunnitellaan/yritetään?

Parisuhde on kunnossa, lapsi olisi tervetullut, mutta kuinka taloudellisen tilanteen käy...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu