Formatointi

Tietääkseni formatointi komento ei poista tiedostoja kovalevyltä.
Onko olemassa ohjelmaa, joka varmasti tyhjentää
koko kovalevyn ( C:\ -levy)?
4446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaikka formatoisit ja tyhjentäisit kovalevysi jopa 80kertaa niin vieläkin on mahdolista palauttaa kovalevysi tietoja.

Ainoa varma keino on murskata kovalevy lekalla palasiksi ja syödä suihinsa, niin takuulla kukaan ei enää pääse käsiksi kovalevysi tietoihin.

Äänestä

Formatointi tyhjentää kovalevyn. Tiedot voidaan kyllä kaivaa erikoistyökaluilla vielä takaisin, mutta ei siitä tarvitse välittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juha kirjoitti:

Tietääkseni formatointi komento ei poista tiedostoja kovalevyltä.
Onko olemassa ohjelmaa, joka varmasti tyhjentää
koko kovalevyn ( C:\ -levy)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu