Olisko palstalaisilla heittää vinkkejä kun olisi tarkoitus pitää pienet olympialaiset/5-ottelu sulhaselle mökkipolttareissa???
Muu ohjelma on hanskassa, mutta vielä olisi tilaa tälläiselle suoritukselle..
Mökkipolttareihin Olympialajit??
2
3082
Vastaukset
- jottain
No tässä joku idea olympialajiksi:
kiipeäminen, jos olis lähettyvillä iso mäki/kivi tms. niin voisi sulhasen laittaa kiipeämään ja tarkoitus että suhteessa on ylä- ja alamäkiä.
Esterata, esteiksi voisi laittaa jotain esim telkkari, kaljapullo, harrastusväline(esim.jalkapallo) yms ja maalissa olisi jokin palkinto morsiameen viitaten, tarkoitus että sulholla on kanttia vain mennä "esteiden" ohi, eikä jäädä esteelle(jos esim telkku).
Keihäänheitto, heittää keihästä/keppiä/saapasta tms ja katsoa kauanko honeymoon kestää(niin tietää varautua tulevaan arkeen;) ), metri voisi tarkoittaa vaikka yhtä vuotta.
no tässä jotain ehdotuksia, näitähän voi tietty soveltaa miten tulee mieleen ja jospa tästä tuli jotain vinkkiä että keksit myös lisää. :) - mölkkypeli
ja nuo esteradat :) tai tehtäväradat mitkä lie. Jos sataa niin jotain tietovisailua olympialaisten lisäksi? Kenties kävyn keräystä? sitten ottaa aikaa kuinka nopeasti saa esim naulan hakattua johonkin kantoon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459