Olen keravalaisena pohdiskellut okt:n ostoa Sipoon puolelta, mahdollisesti läheltä Talmasta, kun siellä tontit näyttävät olevan mukavan väljiä. Keravaan verrattuna palveluiden puuttuminen ja pitkät matkat päiväkotiin/kouluun kuitenkin hieman arveluttavat - tosin omalla autolla tuskin tulevat olemaan ongelma.
Millaista porukkaa Talmassa asuu? Ilmeisesti suomenkielisiä on suht. runsaasti verrattuna Sipoon muihin alueisiin, eli siinä mielessä olo ei tuntuisi liian vieraalta.
Tällä hetkellä etuovi.comista löytyy ainakin tämä kohde:
http://www.etuovi.com/kohde/48194
Ihmettelen vain, miksi se on ollut niin kauan myynnissä, mitähän vikaa siinä on (muuta kuin korkeahko hinta)? Tontin muoto ja suunta (laskeutuu koilliseen, puut varjostavat, aurinko ei paista alaterassille) eivät tietty ole parhaat mahdolliset.
Talma asuinalueena?
Muuttoa harkitseva
0
1374
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???412015Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101367- 1051122
- 103945
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66795
- 33672
Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku15592Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.76544- 78511