Oliko Elvarilla oikeasti seitsemän televisiota, joita hän katsoi yhtäaikaa? Ja se, että ampuiko hän todella yhtä televisiota ja miksi? Näin ainakin tapahtui siinä Elviksestä kertovassa elokuvassa. Siitä on ainakin 18-vuotta kun katsoin sen leffan, en muista nimeä.
pitääkö tämä paikkansa?
3
206
Vastaukset
- Selvis
Tuskin nyt sentään samaan aikaan Elvis on koskaan seitsemää televisiota katsonut! :o) USA:n presidentillä Lyndon B. Johnsonilla oli kuulemma kolme televisiota rinnakkain, ja häneltä Elvis sai ajatuksen asettaa kolme televisiota vierekkäin Gracelandissä. Olen itse käynyt paikan päällä näkemässä nämä televisiot alakerran pienessä huoneessa biljardihuoneen vieressä. Ei ainakaan siihen huoneeseen olisi edes seitsemää televisiota mahtunut - niin ahdas se oli. (Gracelandiahan ei rakennettu Elvikselle, vaan hän osti tämän 30-luvulla rakennetun rakennuksen vuonna 1956.)
En uskalla mennä takuuseen olisiko Elviksellä todella joskus jossakin muualla ollut peräti seitsemän telkkaria vierekkäin. Eiköhän joku asian varmasti tietävä asiasta piakkoin jotakin kerro.- romani1
Näin on. Kävin myös Gracelandissa 1991 ja silloin siellä oli kolme Tv:tä. Hänen eläessä, kuvissa oli myös kolme laitetta
Se ammuttu TV, siitä on puhuttu paljon. Jossain, oliko Memphisissä oli TV jossa oli kuulanreikä mutta, missä se oli/on. En muista mutta, siitä on monta eri kertomusta. On myös teoria että, se olisi ollut Las Vegasissa. Mene ja tiedä.
Terveisiä Heluna
- Mr Goldman
ja monta posautti tohjoksi elämänsä aikana. Joillakin on siihen varaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481271- 1581077
- 61942
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli179747Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 8732
- 11719
- 346708
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78665