pitääkö tämä paikkansa?

ei ole

Oliko Elvarilla oikeasti seitsemän televisiota, joita hän katsoi yhtäaikaa? Ja se, että ampuiko hän todella yhtä televisiota ja miksi? Näin ainakin tapahtui siinä Elviksestä kertovassa elokuvassa. Siitä on ainakin 18-vuotta kun katsoin sen leffan, en muista nimeä.

3

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvis

      Tuskin nyt sentään samaan aikaan Elvis on koskaan seitsemää televisiota katsonut! :o) USA:n presidentillä Lyndon B. Johnsonilla oli kuulemma kolme televisiota rinnakkain, ja häneltä Elvis sai ajatuksen asettaa kolme televisiota vierekkäin Gracelandissä. Olen itse käynyt paikan päällä näkemässä nämä televisiot alakerran pienessä huoneessa biljardihuoneen vieressä. Ei ainakaan siihen huoneeseen olisi edes seitsemää televisiota mahtunut - niin ahdas se oli. (Gracelandiahan ei rakennettu Elvikselle, vaan hän osti tämän 30-luvulla rakennetun rakennuksen vuonna 1956.)

      En uskalla mennä takuuseen olisiko Elviksellä todella joskus jossakin muualla ollut peräti seitsemän telkkaria vierekkäin. Eiköhän joku asian varmasti tietävä asiasta piakkoin jotakin kerro.

      • romani1

        Näin on. Kävin myös Gracelandissa 1991 ja silloin siellä oli kolme Tv:tä. Hänen eläessä, kuvissa oli myös kolme laitetta
        Se ammuttu TV, siitä on puhuttu paljon. Jossain, oliko Memphisissä oli TV jossa oli kuulanreikä mutta, missä se oli/on. En muista mutta, siitä on monta eri kertomusta. On myös teoria että, se olisi ollut Las Vegasissa. Mene ja tiedä.
        Terveisiä Heluna


    • Mr Goldman

      ja monta posautti tohjoksi elämänsä aikana. Joillakin on siihen varaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1271
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1077
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      942
    4. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      179
      747
    5. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      746
    6. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      741
    7. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      732
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      719
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      708
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      665
    Aihe