Heh-heh! On teillä arvot ainakin typeryysjärjärjestyksessä.
"The Eleven Satanic Rules of the Earth"
"1. Do not give opinions or advice unless you are asked."
Lähde:
http://en.wikipedia.org/wiki/LaVeyan_Satanism
Mahtaa teillä olla mielenkiintoisia ajatustenvaihtotuokioita. Heh-heh!
Voiko kysyä ilman puhetta? Voiko puhua ilman mielipidettä?Voivatko hurskaat satanistit kommunikoida? Mahdatteko arvata vastauksen? Heh-heh!
Hypoteettinen tilanne:
Satanisti kohtaa toisen satanistin kadulla ja on jo toivottamassa hyvää päivää, kunnes nokkelana kaverina huomaa tervehdyksensäkin jo sisältävän mielipiteen ja peruu hämillään aikeensa. Heh-heh-hee!
Kiikkutuolissa selkäkeikkanauraen
Pekka Vähäpuksunki
Yhdestätoista siitä ensimmäisestä
Pekka Vähäpuksunki
1
394
Vastaukset
- implacble
individualisisessa uskonnossa noi kuitenkin on enemmänkin ohjeita kuin käskyjä. Onhan satanismissa muitakin ristiriitaisuuksia tai sellaisia epäkohtia, mutta väliäkös sillä. En tiedä mitä hupia saat etsimällä sellaisia ja vittuilemalla siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k422918Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471169
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7976Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58961Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78931