Moro
Nyt kiristää vanne päätä.Tulipahan taas otettua soneran kytky,ja eikö tuo puhelin mennyt ja hajonnut!.Nooh minä siitä sit soneran myymälään ja telefooni huoltoon,kun ei enään ladannut kunnolla puhelinta.Osaatte varmaa arvata jo kun mättää.eihänne sitä korjannut päätös oli seuraavan lainen"laitteessa mekaaninenvaurio.Pohjaliitin padeineen irti piirilevyltä.EI TAKUU.Eikorjattavissa kohtuu kustannuksin luotettavaan kuntoon.Palautetaan korjaamattomana.
Yep yep soitin sit asiasta SONERAAN,ja sieltä sanottiin(melkein näin)"se on voi voi"Niin eikä puheli oo edes viä 6kk vanha!.Onko teillä ehdotuksia mitä tehdä asian eteen!?.
mitä tehdä!?.(e51)
3
566
Vastaukset
- ääliökö?
Se takuuhan tosiaan EI kata mekaanisia tai kosteusvaurioita. Eli varmaan Sonerallakin saat halutessasi maksaa jäljellä olevat laitemaksut ja vaihtaa puhelinta tai sitten ostat jonkun puhelimen suoraan hyllystä ja makselet sen e51 kk-maksua ne jäljelläolevat kk-det..
Kai se pitäis oikeesti ihan maalaisjärjenkin ihmisille kertovan että vaikka onkin KYTKYpuhelin, ei VALMISTAJAN takuu kata omia sössimisiä. Jos ostaisin osamaksulla telkkarin jonka paskoisin, ei sitä huollettaisi mikäli ei menisi takuuseen..oli minulla osamaksu tai ei...hohhoijjaaa...- niin vähästä
puhelimet on nykyään rimpuloita, ne ei kestä mitään. jo kauppiksessa opittiin, että insinyörit suunnittelevat tuotteisiin H U O N O N N U K S I A koska hyvät tuotteet lopettaa markkinat = kestää liian hyvin. Esim Nokia 6600 oli mulla ½ viikkoa, sitten näyttö meni plankoksi. huoltoon. Ohjelmat uusiksi. Huollossa 1½ viikkoa. ½ viikkoa käyttöä, näyttö plankoksi, huoltoon. Huollossa 1½ viikkoa. Sitten vein sen kauppiaalle takaisin 50 km päähän. Hän räkytti mulle, että "haluan vain toisen mallin". Kattoi huoltohistorian tietsikalta, no, lähetti huoltoon. Puh tuli takaisin. Taas rikki. (Epäilen että puhelin oli jo risa, kun sen kaupasta ostin, kun heillä ei ollut kuin 2 kpl sitä mallia) ja myyjä jo sanoi että jos tulee ongelmia, niin akku pois vähäksi aikaa.
Mutta loppujen lopuksi kävi niin että sain tutun kautta korjaamosta aikaisempaa sarjaa olevan saman mallin puhelimen, käytetyn, josta oli sanottu että tää sarja on ollut kestävämpää. Ja puhelin on todella kestänyt. Aluksi harmitti, sillä puhelimen hinta oli 550 e ja loppujen lopuksi sain sillä rahalla käytetyn. Ei syy ole aina ostajan tiputtelu tms ja kyllä puhelimen pitäisi kestää vähän kolhujakin.
Tyttären Sony Ericksson tippui hissikuiluun neloskerroksesta ja säilyi lähes ehjänä. Pieni lohkeama laturin reiän kohdalla. Mutt muuten ok. ett kyllä merkeissäkin on eroja. Maija - MITÄ SE TAKUU
NYKYÄÄN KORVAA. EI SELLAISTA OLE ENÄÄ OLEMASSAKAAN, AINAKAAN KÄNNYKÄN KOHDALLA. TUTTU KAUPPIAS OLI SANONUT ETTÄ "KÄNNYKÄN TAKUU LOPPUU SIIHEN, KUN ASIAKAS (OSTETTUAAN PUHELIMEN) KÄVELEE OVESTA ULOS".
JOS JOLLAKIN ON KOKEMUKSIA, ETTÄ ON MENNYT TAKUUSEEN, NIIN OLISI ILO KUULLA NIITÄ! MAIJA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1786545- 1481804
- 1131588
- 511310
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46992Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢40973Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu96933Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5859Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan241835- 41819