Kun palaa ulkomailta niin suomalaisten naisten rumuus iskee suorastaan nyrkillä naamaan. Tietysti viikon jälkeen on taas tottunut suomalaisten naisten rumuuteen ja unohtanut että on sitä elämää muuallakin (parempaa).
Miksi aina
12
478
Vastaukset
- saman huomannit
Pahinta oli ensimmäisen Italian reissun jälkimainingit. Bulgarian jälkeen vitutti myös katsella näitä itsestään aivan liikaa luulevia kotkia.
- tuunari
Jännä juttu en nähnyt yhtään rumaa nuorta bulgarilaista, miten on mahdollisista? Rumimmat oli taviksia jotka suomessa luokiteltaisiin hyvännäköisiksi. Rumia akkoja siellä kyllä oli suomalaisia ja britteja.
- katsele ikäisiäsi
Katsele ikäisiäisiäsi, kotimaassakin teinitytöt silmissäsi näyttävät "kauniilta", mutta, mutta, et ole enää mikään teini-ikäinen, muista se. Aina ulkomailla pistää silmään se, että he ovat kasvonpiirteiltään ehkä erilaisia kuin kotimaassa. Sekö viehättää ? "Kaikki" ihailevat thai-tyttöjen kauneutta, ja paskat, sanon minä, he eivät ole mitään kaunottaria, jotkut, jotka kehuvat heidän ulkonäköään, ovat katselleet LADYBOYSIEN piirteitä, kuka tykkää mistäkin....?
- urputtaa ?
Montako missiä pystyt nimeämään Armi Kuuselan jälkeen ? Onko pakko käydä ulkomailla katselemassa naisia, jos naapuritilan karjakko ja lehmät pelkäävät sinua peräkammarin poika? Käy suihkussa ja parturissa, osta sen rippikoulupuvun sijaan uudet vaatteet, siisti itsesi, käy "tyrkyllä", alkaa ne suomalaisetkin kauniit käymään päällesi, joudut sanomaan: "yhtä kerrallaan, kiitos"
- on ihan pakko
vastata tähän viestiin. Täällä suomalainen nainen, ei todellakaan ruma, sinkku, yksinhuoltaja. mies taivaassa jo 5v. En käy kapakoissa etsimässä ketään, koska siellä olen tavannut vain luusereita.Miten joku suomalainen 50v. kaikki kaljamahoja, voi sanoa meitä rumiksi? Onko olemassa n.50v miestä , joka pitää huolta itsestään ja kropastaan, eikä ole muita velvotteita mihinkään, olen todennut että ei, siksi ehkä hetken lomaromanssin turvin voi elää.Hulluhan se on joka uskoo näiden tummasilmien lepertelyihin viikkoa kauempaa.onko tullut mieleen että jotkut naiset lähtee samoilla mielin etelään kuin miehet, saadakseen sitä jotain, en sano mitä, ilman ajattelua huomisesta.Mies on iso pukki kun sillä on ollut monta naista, mutta nainen aina huora, tavara se kuluu kummallakin, vai?Miksi , ei oo tasa-arvoo, ei.
- täyttä asiaa
Oon ihan samaa mieltä sun kanssa, oli todellinen "kulttuurishokki" palata kolmen viikon lomalta ja nähdä nämä itseään kehuvat huonoryhtiset, hymyttömät ja muutenkin olemukseltaan ilmeettömät suomalaiset miehet jotka istuu terassilla kaljamukin ääressä virttynyt t-paita päällä, lököttävät sortsit jalassa ja lippis päässä. Eipä tee mieli mennä sekaan. Miehet, katsokaa peiliin ja aloittakaa vaikka ryhtiä suoristamalla ja sitä hymyäkin kannattais harjoitella.
- peiliin
niin näet mitä me suomalaiset naiset joudumme sietämään joka siunatun päivän eli helvetin ruman suomalaisen miehen.
Ilmankos tässä lomaromanssit on mielessä. - masianssi
On niitä kauniita naisia Suomessakin ja paljon. Itse ainakin näen (pääkaupunkiseutu) joka päivä kaduilla ja rannoilla kauniita naisia, varsinkin nuoria. Emmehän me ulkonäöllemme mahda mitään; kasvonpiirteet ovat mitä ovat syntymästä asti, suomalaisen hiukset ovat ohuet jne. Lihavuutta voisi kylläkin, jos yleensä pystyy, säätelemään kuntoilemalla ja syömällä. Lihavuutta esiintyy joka pauksessa miehillä enemmän kuin naisilla.
Varmaankaan suomalaiset naiset eivät ole sellaisia virittäjiä kuin esim. venäläiset tai virolaiset päivästä toiseen, vaan uskovat luonnolliseen kauneuteen. Ainakin Latviassa käydessäni huomasin, että laidastaan kaikki naiset olivat virittäneet itsensä viimeisen päälle. Mutta onko se elämän tarkoitus olla huippuhyvännäköisenä 24 h?
Melkoinen kommentointi aikuiselta miehelta tämä sinun. Toivoisi, että suomalalainen mies olisi jotenkin fiksumpi kuin sinä, mutta on niitä sellaisiakin, mutta harvemmassa.- tuunari
Parhaimmat näköiset suomalaiset naiset on rannikolla joka on taas siittä syystä kun niissä on hurri verta. Pääkaunpungin seudun naiset yleensä ovat enemmän germaani ja baltti verta suonissa sen takia näyttävät usein DDR:n kuulantyöntäjiltä.
- rumaksi
tuunari kirjoitti:
Parhaimmat näköiset suomalaiset naiset on rannikolla joka on taas siittä syystä kun niissä on hurri verta. Pääkaunpungin seudun naiset yleensä ovat enemmän germaani ja baltti verta suonissa sen takia näyttävät usein DDR:n kuulantyöntäjiltä.
Virolaiset naiset kun tunnetusti ovat niin rumia, heh...
- EFDGHG
On todella huvittavaa, kun näillä palstoilla naiset pitävät
suomalaisnaisten verbaalista perseennuoleskelua fiksuuden
mittana.
- aesgh
Kerran, kun olin palaamassa ihan vain Euroopan
sisäiseltä reissulta, ihmettelin:
"Miksi täällä on niin vitusti lihavia ihmisiä?".
Sitten muistin, "Ai niin, nyt olemme lautalla
Ruotsista Suomeen".
Aasian reissujen jälkeen nuo läskiämmät
kyllä ovat kuvottavaa katsottavaa. Vain
joka toinen suomalaisnainenhan on
suoranaisesti lihava, joo, lopuista suurin osa
tukevia, pyyleviä, pyöreitä, isoluisia vitun
rämenorsuja ja ehkä 10% hoikkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html384175Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424002Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353128Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652994Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162991Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732696Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982443Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202075- 451965
- 241770