Ei voi kuin ihmetellä että tervesyskeskusta ollaan ajamassa alas. Kun lintutarhasta oli kyse niin kyllä kaikenmaailman"husukalliot" älähtivät.
Ottakaa nyt helvetissä ne mainokset pois joissa lukee että Heinolassa on hyvä kasvaa isoksi.
Mie muutan Iittiin..........................
Ottakaa nyt helvetissä ne mainokset pois joissa lukee että Heinolassa on hyvä kasvaa isoksi.
Mie muutan Iittiin..........................
Vastaukset 16
Vanhimmat
Näitä ei vaan jaksa enää.
Ihan pikku vinkki sulle joka et enää jaksa. Voi olla nääs klikkaamatta auki jonkun nimimerkin aloittamia keskusteluja ! Vai onks kiva päästä naljailemaan ja olemaan "jotain" netissä kun missään muualla ei oo mitää...
kateellinen,kun toinen muuttaa pois? Etkö osaa itse muuttaa pois,sieltä kurjasta kaupungista?
kukaan kaipaamaan.
Lintujen puolesta oli adressia ja vaikka mitä. Kukaan ei ole ilmeisesti kiinnostunut perustamaan adressia sairaiden heinolalaisten ihmisten puolesta.
sellanen adressi oli jo tässä taannoin, Tero Pitkä siihen nimet sai ja se on jo luovutettu aikoja sitten päättäjille. Siihen jo jossain lehtijutussa vedottiinkin, että kuntalaiset haluaa pitää päivystyksen Heinolassa. Toisto on turhaa
myös ihmisoikeusjärjestöt ja kansalaiset valtakunnallisesti? Eläinsuojeluyhdistykset ajoivat voimakkaasti lintutarha-asiaa ja Heinolan ulkopuolisetkin allekirjoittivat sen adressin.
perustettaisi adressi jossa vaaditaan Heinolalle uutta kaupuninjohtajaa.
Kannatetaan.
Pormestarimalli tilalle......................
jos joku perustaa sellaisen adressin.
Itä-Hämä jutun vuoksi ( Tommolan kouluavustus valtiolta ) Komosen ja Virkkusen pitäisi ymmärtää erota!!
Syynä vahingonteko kaupunkilaisille ( veronmaksajille) ja virkatehtävän laiminlyönti kaupungin ja asukkaiden vahingoksi.Ei tässä ole mitään selittelemistä, koska he ovat laiminlyöneet työtehtäviensä hoidon.Mitä olisikaan saatu aikaan 1,5-3 milj.eurolla!!
Nyt on kaupunkilaisilla toiminnan paikka!!!!
Tuohon on helppo saada selvitys, että kuka on syyllinen. Olisi pitänyt ymmärtää lähettää paperit, kun päätökset Heinolassa kuitenkin aina muuttuvat.
Kaupunki ei huolinut ilmaista rahaa valtiolta, kun sekoilivat hakemustensa kanssa.
Kaikki tapahtumatarjonta ja palvelut supistetaan jo minimiinsä, että talous edes vähän kohentuisi.
Mistä löytyy niitä ketkä tämän kaupungin enää pelastaa? Vaihtoehtoja ei ole, eikä kukaan maksukykyinen enää muuta heinolaan. Maine on todella huono kaikkialla. Kuka kehtaa tunnustaa olevansa heinolasta? Lahdessa naureskellaan Heinolalle, ja niin se onkin.
Pistäisin tähän adressiin nimeni!
Kaupunginjohtajan on erottava, jotta ilmapiiri saadaan uusiksi. Nyt tarvitaan kunnon veturia, eikä mitään hössöttävää sählääjää.
Kaiken huippu, jos nyt aletaan rakentaa näitä rakennuksia ilman minkäänlaista tukea. Siis todella vähä-älyistä porukkaa täytyy olla Heinolan johdossa.
kanssasi tuosta ekasta asiasta.
Mutta eri mieltä toisesta asiasta. Meillä meni käyttökieltoon päiväkoti Tommolassa, valtuusto ei tiennyt, että kaupungilla joku teki itsenäisen päätöksen jättää rahoitussuunnitelma lähettämättä. Kaupunki oli sillä päätöksellä päättänyt olla ottamatta vastaan ulkopuolista rahaa. Ei kai typerä päätös ole kuntalaisten ja kaiken lisäks syyttömien päiväkotilasten ja työntekijöiden syy.
Siinä olen taas kanssasi samaa mieltä, että vähä-älyistä on porukka johdossa. Mutta heti on todettava, että ME ITSE olemme sen vähä-älyisen porukan sinne koonneet!
Nyt vain täytyisi koota jäljellä oleva järki ja yrittää pohtia mitä ihmettä tehdään.