kortin noston koskien muuttoa toiseen asuntoon. Toteutuuko suuri toiveeni päästä pois vastenmieliseltä asuinseudulta?
Olisin kiitollinen
jos saisin
4158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaikka vaihtaisitkin asuinpaikkaa niin muista, että itseään ei kuitenkaan voi paeta. Sinun tulisi löytää tasapaino tunteittesi ilmaisemiseen. Tunteille ei saa antaa ylivaltaa.
Kaikkea hyvää sinulle!
Nyt jäi vain vaivaamaan, mitä siellä sitten tarkemmin näkyi. Olen nimittäin vaiheessa, että opettelen niitä tunteitani ottamaan vakavasti. Ulospäin pidän tunteeni aika lailla sisälläni, vaikka herkkä olenkin. Ehkä niitä ylilyöntejä on tässä opetteluvaiheessa, kun opettelee pitämään puoliaan. Kiitos, jos ehdit tarkentamaan vähän : ) !
Näytä tunteesi avoimesti ja aidosti. Älä ylireagoi tai tukahduta niitä. Vaikka ympärilläsi on ihmisiä jotka eivät ymmärrä sinua, älä välitä heistä. Muista että on paljon heitä joiden kanssa voit jakaa tunteesi. Anna itsellesi aikaa löytää tasapaino tunteittesi ilmaisemisessa.
Älä pelkää pettymyksiä. Jokainen pettymys antaa meille mahdollisuuden oppia jotain tärkeää.
Tuohan on kyllä totta, että niitä luotettaviakin ihmisiä on olemassa. Tulee mietittyä vain niitä huonoja kokemuksia. Vedin muuten riimun ja siellä tuli vähän samaa asiaa kuin sanoit! Mutta kyllä se asunnon saanti silti helpottaisi kokonaisvaltaisesti elämää, tällä hetkellä se vie niin paljon energiaa, kun ei ole tyytyväinen asumiseensa. Olet kyllä siinäkin oikeassa, että pettymyksiä vähän pelkään, koska niitä on ollut niin paljon ja vievät aina voimia jonkun aikaa. Aurinkoa kesääsi !