sairauspäivärahasta

kun on työtön ja pääsee sairauspäivärahalle niin onko pakko osallistua kuntoutuksiin ettei menetä tuota sairauspäivärahaa?ja sitten jos menettää sen nii saako taas automaattisesti työmarkkinatukea?
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pakko se on ellet saa lääkärilltä toditusta, että et kykene.

Lisäksi jos saat tt-tukea niin sitä voidaan alentaa 20/40% jos ilman hyväksyttävää syytä jätät osallistumatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yesman kirjoitti:

kun on työtön ja pääsee sairauspäivärahalle niin onko pakko osallistua kuntoutuksiin ettei menetä tuota sairauspäivärahaa?ja sitten jos menettää sen nii saako taas automaattisesti työmarkkinatukea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu