labbiksen KAMALA karvanlähtö!

missä ongelma?

Labbikseni on 8v uros, karvaa on kyllä aina lähteny paljon mutta nyt sitä lähtee monta harjallista päivässä, aina turkin päällä leijailee irtotuppoja. Koira on oma energinen itsensä, joten en usko että mitään terveydellistä. Voisiko ruokavaliolla mitenkään vaikuttaa asiaan?
Nyt on kyllä ollu helteitä joka varmasti vaikuttaa asiaan, ja koira näyttää reagoivan tosi helposti turkillaan stressiin ym.
Alkaa vaan turhauttaan imurointi joka ikinen päivä! Olen jo miettinyt leikillään koiran kaljuksi ajelemista ;)
no ei oikeasti, mutta jos vaan jotain vinkkejä on niin tervetuloa. Onneksi koira ei kulje koko talossa vaan tietyllä alueella joka helpottaa vähän..

1

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämmöiset

      Onko ruokavaliota vaihdettu hiljakkoin? Hiven-kivennäisaineiden ja vitamiinien puutokset aiheyttavat karvanlähtöä.
      Kokeile antaa b-vitamiinikuuri ja hyvää kasvisöljyä joka päivä. Esim koirille vartavasten tarkoitettua öljyä tai rypsi/auringonkukkaöljyä. Kylmäpuristettua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      23
      6850
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      28
      4328
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      34
      3176
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      179
      3047
    5. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      10
      1998
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1754
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      150
      1634
    8. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1632
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1568
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      22
      1510
    Aihe