Britneyn tanssiminen

Fani olen

Tervehdys!

Ajattelin vain tiedustella tällaista melko epäoleellista asiaa, mutta oletteko huomanneet millaisissa kengissä Britney tanssii uudella kiertueellaan? Itse olen aina ihannoinut hänen tanssitaitoaan ja lavapresenssiään, mutta katsoessani pätkiä uudesta kiertueesta huomasin näiden taitojen olevan hieman hukassa.

Katsoin tarkemmin ja huomasin hänen kaikissa pätkissä tanssivan korkeissa piikkikoroissa. Ennen hänellä oli jaloissaan kiertueilla lenkkareita ja paksupohjaisia kenkiä joilla tanssiminen onnistui. Miksi tämä muutos? Ihmettelen tätä valintaa.

Jopa uusimmassa Britney -dokumentissa hänen koreografinsa keskusteli Britneyn kanssa Womanizer-videon kuvauksissa siitä, ettei hän vetäisi täysillä koska noissa koroissa se on mahdotonta. B:tä pyydettiin vain enemmän tanssimaan "käsillä".

Itseäni tämä harmittaa, sillä olen menossa katsomaan häntä 16. päivä ja haluaisin nähdä entisen veroisen shown. Ymmärtääkö kukaan mitä tässä yritän ajaa takaa?

2

524

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö.

      mutta minun mielestä Britney osaa tanssia edelleen tosi hyvin.

    • kukin tavallaan

      Olen huomannut saman asian kuin sinäkin. Ainoa kappale, jossa oikeasti tanssitaan tällä kiertueella, on Me against the music. Loput ovat marssimista / kävelyä, käsien nykimistä ja hiusten heiluttamista. Todella sääli, sillä Britney on ennen ollut LOISTAVA tanssija! Kun katsoo vanhoja konsertteja ( v. 1999 - 2003 ) , huomaa todella selkeästi eron nykyiseen tasoon.
      Tanssimattomuutta enemmän minua kuitenkin häiritsee Britneyn käyttämät asut konsertissa. Bollywood- asu on oikeasti hieno ja näyttävä, samoin Ooh Ooh baby - kappaleessa oleva mekko. Loput ovat kuitenkin enemmän tai vähemmän kamalia.
      Koska olet jo mitä ilmeisimmin ostanut liput ( ? ) , tottakai haluat saaha rahoillesi vastinetta, se on ymmärrettävää :) . Itse tulin kuitenkin siihen tulokseen,että kalliit liput konsertista, joka toteutetaan playbackinä, ei vastaa odotuksiani. Etenkään, kun olen jo youtubesta nähnyt, millaista meininki on, eikä se ole mielestäni näkemisen arvoista. Jos Britney oikeasti laulaisi ja tanssimisessa olisi kunnollinen koreografia, voisin harkita asiaa uudelleen. En minä häntä enkä hänen musiikkia vihaa, mutta uskon, että tulisin pettymään 16.7..2009. Lisäksi Britney on olemattoman vähän suorassa kontaktissa yleisöönsä, tosin tämä on vanha ilmiö. Jos tätä kontaktia ei ole, tulee ( ainakin minulle) ulkopuolinen olo, ihan kuin laulaja esiintyisi vain tanssijoille tai jotain.
      Kaikki, jotka menevät Britneyn konserttiin, saavat kyllä nähdä staran livenä. Siinä ohessa on sitten parituntinen show höystettynä video - esityksillä, taikatempuilla yms. Siinä välissä Britney liikkuu ympäri areenaa, välillä siten, että häntä tuskin näkee tanssijoiden seasta. Konsertin todelliset kohokohdat ovat Everytime ja Me against the music. Arvosanani kokonaisuudessaan tälle konsertille on 6. Ei voi mitään, kun taso ei ole enää entisensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2314
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      86
      1546
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      133
      970
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      745
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      692
    6. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      676
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      647
    8. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      618
    9. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      602
    10. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      42
      572
    11. Älä unohda minua

      Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si
      Ikävä
      73
      562
    12. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      561
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      559
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      540
    15. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      138
      531
    16. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      510
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      54
      508
    18. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      508
    19. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      504
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      490
    Aihe