Voiko

Voiko auton kantavuutta lisätä, esim jäykemmillä jousilla?
Minulla on Transporterin pikkubussi.Niitä on rekisteröity myös linja-autoiksi, 1 9. Ilmeisesti kantavuus ei anna varaa suuremmalle henkilömäärälle reksiteröintiin. Autoon saisi kuitenkin sopimaan 1 11 paikkaa.
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

katsastuskonttorilta, sieltä saat asiallisen vastauksen.

Äänestä

Auton kantavuus on muustakin kiinni kuin vain siitä ettei renkaat hankaa koriin kiinni.

Auton valmistaja määrittelee kantavuuden, ei katsastusviranomainen tai Pärnäsen korjaamo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kantavuutta kirjoitti:

Voiko auton kantavuutta lisätä, esim jäykemmillä jousilla?
Minulla on Transporterin pikkubussi.Niitä on rekisteröity myös linja-autoiksi, 1 9. Ilmeisesti kantavuus ei anna varaa suuremmalle henkilömäärälle reksiteröintiin. Autoon saisi kuitenkin sopimaan 1 11 paikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu