perheet joka ajoivat Michaelin

fanittaja m.j.

muuttamaan, jättämään Neverlandin, käyttämään unilääkkeitä ym.ym. pitäisi joutua vastuuseen rahanahneudestaan. Koskaan ei M:ää tuomittu syylliseksi, mutta alkaa tosiaan näyttää siltä, että yleisö ajoi tähden kuolemaan. Toista ei ole eikä tule! Ihmiset ovat petoja!

7

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yli 20 v diggaillut

      Itselleni tulee parempi olo aina, kun luen jonkin jutun, jossa hänelle läheinen ystävä kertoo ystävyydestään M:n kanssa. Esim. Miko Brando on puhunut tosi kauniisti Michaelista (Marlon Brandon poika). Viimeisiä vuosia on haikea miettiä. Mutta oli hänellä ystäviä, perhe ja omat lapset.

    • jshdggfffgf

      haastateltu Michaelin kuolemasta, jolle MJ maksoi sen älyttömän summan muka "hyväksikäytöstä". Mitenkähän leveästi tuolla nykyisin 30 vee äijällä menee?

      • pointti löytynyt!

        ...pointti löytyi tästä lauseesta: "maksoi sen älyttömän summan muka "hyväksikäytöstä"

        MIKSI SE MUKA MAKSETTIIN JOS TODELLA OLI SYYTÖN???
        Hulluhan se on , joka menee itsensä tuolla tavalla leimaamaan. Syyttömän ei tarvi maksaa mitään, vaan menee oikeuteen ja todistaa syyttömyytensä.
        Ja joo, mentiinhän sinne, mutta ei suoraan. Ja maksetut todistajanlausunnot sielläkin kuultiin.


      • :S
        pointti löytynyt! kirjoitti:

        ...pointti löytyi tästä lauseesta: "maksoi sen älyttömän summan muka "hyväksikäytöstä"

        MIKSI SE MUKA MAKSETTIIN JOS TODELLA OLI SYYTÖN???
        Hulluhan se on , joka menee itsensä tuolla tavalla leimaamaan. Syyttömän ei tarvi maksaa mitään, vaan menee oikeuteen ja todistaa syyttömyytensä.
        Ja joo, mentiinhän sinne, mutta ei suoraan. Ja maksetut todistajanlausunnot sielläkin kuultiin.

        mut hei ehkä se ei halunnu et sen maine tahriintuu ja leviää huhuja joten yritti rahalla saada kyseiset ihmiset vaikenemaa. mutta ei se näköään kyll toiminu :S


      • Onko todisteita, että Michael hänet lahjoi? :)


      • syytettäisiin
        blue-tree kirjoitti:

        Onko todisteita, että Michael hänet lahjoi? :)

        etkä olisi mihinkään syyllinen, etkö päinvastoin haluaisi, että juttu tutkitaan kunnolla, käydään oikeudessa ja siellä sinut TODETAAN SYYTTÖMÄKSI ihan ilman että raha vaihtaa omistajaa. Itse en ikinä vastaavassa tilanteessa olisi maksanut syyttömänä senttiäkään.


      • <>
        syytettäisiin kirjoitti:

        etkä olisi mihinkään syyllinen, etkö päinvastoin haluaisi, että juttu tutkitaan kunnolla, käydään oikeudessa ja siellä sinut TODETAAN SYYTTÖMÄKSI ihan ilman että raha vaihtaa omistajaa. Itse en ikinä vastaavassa tilanteessa olisi maksanut syyttömänä senttiäkään.

        Miksi ihmeessä Jacksonin puoli päättäisi sovitella jutun oikeuden ulkopuolella, kun otetaan huomioon hänen väitteensä syyttömyydestään ja kyseenalaiset todisteet häntä vastaan? Hänen asianajajansa ilmeisesti päättivät, että oli liian monta tekijää, jotka puhuivat jutun oikeuteen viemistä vastaan. Niiden joukossa oli se fakta, että Jacksonin henkinen vahvuus saisi painostavan mediamylläkän taholta kovan testin; media todennäköisesti olisi laulajan kiusana päivä toisensa jälkeen oikeudenkäynnin ajan, joka saattaisi kestää niinkin pitkään kuin puoli vuotta. Politiikka- ja rotukysymykset olivat myös hiipineet lakiprosessiin -- erityisesti Los Angelesissa, joka oli yhä toipumassa Rodney King -koettelemuksesta -- ja puolustus pelkäsi, ettei oikeudenkäynnin voinut luottaa oikeudenmukaisuuden takaamisessa. Myös tuomaristo oli harkinnanalainen kysymys. Kuten eräs asianajaja sanoo, "He kuvittelivat, että latinalaisamerikkalaiset saattaisivat olla suuttuneita [Jacksonin] varallisuudesta, mustat saattaisivat olla suuttuneita hänen yrityksistään olla valkoinen, ja valkoisilla olisi ongelmia päästä yli lapsen ahdistelujutusta." Resnickin mielestä, "Hysteria on niin valtava ja [ahdistelusyytteiden jättämä] stigma on niin vahva, ettei niitä vastaan ole puolustusta."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      144
      6262
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      193
      3904
    3. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      481
      2761
    4. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      31
      2751
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2365
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      185
      2043
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      137
      1498
    8. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      58
      1324
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      37
      1294
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      89
      1074
    Aihe