perheet joka ajoivat Michaelin

fanittaja m.j.

muuttamaan, jättämään Neverlandin, käyttämään unilääkkeitä ym.ym. pitäisi joutua vastuuseen rahanahneudestaan. Koskaan ei M:ää tuomittu syylliseksi, mutta alkaa tosiaan näyttää siltä, että yleisö ajoi tähden kuolemaan. Toista ei ole eikä tule! Ihmiset ovat petoja!

7

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yli 20 v diggaillut

      Itselleni tulee parempi olo aina, kun luen jonkin jutun, jossa hänelle läheinen ystävä kertoo ystävyydestään M:n kanssa. Esim. Miko Brando on puhunut tosi kauniisti Michaelista (Marlon Brandon poika). Viimeisiä vuosia on haikea miettiä. Mutta oli hänellä ystäviä, perhe ja omat lapset.

    • jshdggfffgf

      haastateltu Michaelin kuolemasta, jolle MJ maksoi sen älyttömän summan muka "hyväksikäytöstä". Mitenkähän leveästi tuolla nykyisin 30 vee äijällä menee?

      • pointti löytynyt!

        ...pointti löytyi tästä lauseesta: "maksoi sen älyttömän summan muka "hyväksikäytöstä"

        MIKSI SE MUKA MAKSETTIIN JOS TODELLA OLI SYYTÖN???
        Hulluhan se on , joka menee itsensä tuolla tavalla leimaamaan. Syyttömän ei tarvi maksaa mitään, vaan menee oikeuteen ja todistaa syyttömyytensä.
        Ja joo, mentiinhän sinne, mutta ei suoraan. Ja maksetut todistajanlausunnot sielläkin kuultiin.


      • :S
        pointti löytynyt! kirjoitti:

        ...pointti löytyi tästä lauseesta: "maksoi sen älyttömän summan muka "hyväksikäytöstä"

        MIKSI SE MUKA MAKSETTIIN JOS TODELLA OLI SYYTÖN???
        Hulluhan se on , joka menee itsensä tuolla tavalla leimaamaan. Syyttömän ei tarvi maksaa mitään, vaan menee oikeuteen ja todistaa syyttömyytensä.
        Ja joo, mentiinhän sinne, mutta ei suoraan. Ja maksetut todistajanlausunnot sielläkin kuultiin.

        mut hei ehkä se ei halunnu et sen maine tahriintuu ja leviää huhuja joten yritti rahalla saada kyseiset ihmiset vaikenemaa. mutta ei se näköään kyll toiminu :S


      • Onko todisteita, että Michael hänet lahjoi? :)


      • syytettäisiin
        blue-tree kirjoitti:

        Onko todisteita, että Michael hänet lahjoi? :)

        etkä olisi mihinkään syyllinen, etkö päinvastoin haluaisi, että juttu tutkitaan kunnolla, käydään oikeudessa ja siellä sinut TODETAAN SYYTTÖMÄKSI ihan ilman että raha vaihtaa omistajaa. Itse en ikinä vastaavassa tilanteessa olisi maksanut syyttömänä senttiäkään.


      • <>
        syytettäisiin kirjoitti:

        etkä olisi mihinkään syyllinen, etkö päinvastoin haluaisi, että juttu tutkitaan kunnolla, käydään oikeudessa ja siellä sinut TODETAAN SYYTTÖMÄKSI ihan ilman että raha vaihtaa omistajaa. Itse en ikinä vastaavassa tilanteessa olisi maksanut syyttömänä senttiäkään.

        Miksi ihmeessä Jacksonin puoli päättäisi sovitella jutun oikeuden ulkopuolella, kun otetaan huomioon hänen väitteensä syyttömyydestään ja kyseenalaiset todisteet häntä vastaan? Hänen asianajajansa ilmeisesti päättivät, että oli liian monta tekijää, jotka puhuivat jutun oikeuteen viemistä vastaan. Niiden joukossa oli se fakta, että Jacksonin henkinen vahvuus saisi painostavan mediamylläkän taholta kovan testin; media todennäköisesti olisi laulajan kiusana päivä toisensa jälkeen oikeudenkäynnin ajan, joka saattaisi kestää niinkin pitkään kuin puoli vuotta. Politiikka- ja rotukysymykset olivat myös hiipineet lakiprosessiin -- erityisesti Los Angelesissa, joka oli yhä toipumassa Rodney King -koettelemuksesta -- ja puolustus pelkäsi, ettei oikeudenkäynnin voinut luottaa oikeudenmukaisuuden takaamisessa. Myös tuomaristo oli harkinnanalainen kysymys. Kuten eräs asianajaja sanoo, "He kuvittelivat, että latinalaisamerikkalaiset saattaisivat olla suuttuneita [Jacksonin] varallisuudesta, mustat saattaisivat olla suuttuneita hänen yrityksistään olla valkoinen, ja valkoisilla olisi ongelmia päästä yli lapsen ahdistelujutusta." Resnickin mielestä, "Hysteria on niin valtava ja [ahdistelusyytteiden jättämä] stigma on niin vahva, ettei niitä vastaan ole puolustusta."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      183
      1536
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      196
      1367
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1119
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      823
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      701
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      681
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      640
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe