Kultin sivubisnes on taas vaikeuksissa
http://www.indybay.org/newsitems/2009/07/06/18605842.php
Muitakin vastaavia on ollut
http://www.scribd.com/share/upload/13373537/1r55oapi1qcb7p9z7j4s
Narconon
2
399
Vastaukset
- Metro G M
Huijattujen tukisivut
http://www.cs.cmu.edu/~dst/Narconon/- Piipaapiipaarallaa
Tätä ehkä kannattaa varoa:
"The Citizens Commission on Human Rights (CCHR) is an advocacy group established in 1969 by the Church of Scientology and psychiatrist Thomas Szasz."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kultti
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vaarallinen_lahko
http://fi.wikipedia.org/wiki/Aivopesu
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/u...ja-dianetiikka
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/
Kalliita volttimittareita ainakin myyvät:
http://en.wikipedia.org/wiki/E-meter
Saisko honkkarista halvemman?
ÄlRon Hupparin järjestö yrittää tehokkaasti myös rahastaa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Freewinds
Että jos haluat oikein kalliille risteilylle, niin sinne vain.
Ei taida muutama kymmentä tuhatta euroa riittää.
Taitaa ruotsinlaivan toimintatonni olla halvempi ja
henkiselle terveydelle terveellisempi vaihtoehto...
No paljonko se maksaa:
Koko "kurssitus" maksaa noin 300000-500000 US dollaria.
Tässä artikkeli Time lehdestä:
http://www.time.com/time/magazine/ar...2865-1,00.html
Otsikko suomennettuna "Ahneuden ja vallan kultti".
Mistä skientologiassa on kysymys?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Xenu
Tässä skientologian uhrien näkemystä aiheesta:
http://www.xenu.net/
http://www.lermanet.com/
Kovista otteista on jouduttu myös maksamaan:
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Freakout
http://www.whyaretheydead.net/
Ja historiaa on yritetty kirjoittaa uusiksi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Snow_White
Miksi HubaHubbard tätä teki?
Writer and publisher Lloyd Arthur Eshbach reported
Hubbard saying "I'd like to start a religion. That's where the money is."
Miten inspiraatio tähän tieteistarinaan tuli?
"Hubbard kirjoitti OT III:n vuosina 1966—1967 Las Palmasissa. Hän piti sitä yhtenä elämänsä suurista saavutuksista. Kirjeessään vaimolleen Hubbard kertoo, että hän avusti tutkimusta juomalla suuret määrät rommia, ja ottamalla piristäviä ja rauhoittavia lääkkeitä."
Tässä hinnastoa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Scientology_as_a_business
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kultti
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vaarallinen_lahko
http://fi.wikipedia.org/wiki/Aivopesu
Tässä on yhteisö, joka ilmeisesti haluaa aidosti auttaa.
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999879Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547758Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1284906Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592