Sadevesi - Kaupasta ostettu "akkuvesi"

Pitäisi lisätä hieman vettä trkatorin akkuun, mutta kauppakin on kaukana.

Soveltuuko sadevesi akkuun, eli ajaako saman asian kuin kaupasta ostettu "akkuvesi" ?

Sadettakin luvattu, joten eiköhän sitä taivaalta pikapuoliin tule, mutta arveluja soveltuuko se akkuvedeksi ?

Kiitos !
2381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vain ostaa se akkuvesi. Sitähän on melkein joka marketin hyllyllä. Siinä, missä öljyt ja muut autotarvikkeetkin.

Äänestä
  • Olen lukenut netistä, että pakasteeseen kertyneestä jäästä saa täysin hyvää akkuvettä.

    Siis tämä on netistä lukemaani juttua, joten kannattaa suhtautua varauksella.

    Parasta kuitenkin ostaa kaupasta akkuvettä, jottei huononna akkuaan ennen aikojaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Traktorin akkuun kirjoitti:

Pitäisi lisätä hieman vettä trkatorin akkuun, mutta kauppakin on kaukana.

Soveltuuko sadevesi akkuun, eli ajaako saman asian kuin kaupasta ostettu "akkuvesi" ?

Sadettakin luvattu, joten eiköhän sitä taivaalta pikapuoliin tule, mutta arveluja soveltuuko se akkuvedeksi ?

Kiitos !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu