Mikähän se panee nuo muutamat karvat kasvoissa kasvamaan yhtä äkkiä pitkiksi kuin mitkä?
Eikä ongelma ole pelkästään meillä miehillä. Joskus hymyilyttää, kun jollain vanhalla naisella ön pitkä karva leuassa.
Se vaan on putkahtanut esiin viimekatselmuksen jälkeen, mutta miksi?
Minulla noita karvoja putkahtelee korvien lehdistä ja kulmakarvojen seasta. Leukakarvat sentään pitää kurissa lähes päivitäinen parranajo.
Gromosomikarvat
16
154
Vastaukset
- Tutkija<¤>
Parta ei kasva pahoille, turpajouhet joutaville, vanha sanonta.
Hormonit sen tekevät, olen kysellyt sitä tohtoreilta kun minullekin niitä ilmestyy leukaan ja sattuu kun nypin ne pinseteillä :-( - millään?
Eiköhän mr,Ryylkreenin voide jota ei saa mainostaa auttaisi ongelmaasi!
Tosin on itselläni 1 karva leuassa,josta olen ihka ylpeä. Lämmityksenä se ei paljon auta,siinä te luomakunnan kruunut olette taas paremmin varustettuja.
Mutta, metsämiehillä pitää olla korvissakin turkista,jotta pärjäävät.
terveisin vain yx - Maalaismies*
Kilometrejä masiinaan on tullut sen verran ettei elektroniikka enää ole kohdallaan. Pitäisi uusia kovalevy koppinaan mutta ei se kantsi. Vaaratonta häiriötä tuo on. Sitten kun alkaa pahasti yskimään ja äksyilemään ja osia tippumaan tien poskeen, sitten kannattaa pyrkiä tohtorin pakeille. (Kunhan tulee lomilta).
- kromosomi
Enää pitäisi tietää mikä helvetti on
" gromosomikarvat" ? ? ?
Miksi G ja K kirjaimet ovat niin vaikeita?
Kun pitää sanoa kromosomi - sanotaan gromosomi - eikö korva kuule että päin helvataa on?
Mutta kun pitää sanoa G sanotaankin K..voi jessus teitä tyhmiä.
Samaten C kirjain on liian vaikea monelle =
Costarica äännetään Gostariga
Collegepaita äännetään G ollegepaita..
onko suomalaiset tosiaan noin tyhmiä????
G K C- Jopel+nk
Skepsis - Keskustelu
>Ja ehkäpä siinä kreationistien >korkeakoulussa, jossa Jammu on >tähänkin asiaan perehtynyt, gromosomi >kirjoitetaan tosiaan g:llä, joten >siinä ei ole ...
keskustelu.skepsis.fi/.../KeskusteluMuokkaa.asp?... - Välimuistissa - Samankaltaisia juttuja löytyy lisääkin jos intoa riittää. - Mitä olisi
Jopel+nk kirjoitti:
Skepsis - Keskustelu
>Ja ehkäpä siinä kreationistien >korkeakoulussa, jossa Jammu on >tähänkin asiaan perehtynyt, gromosomi >kirjoitetaan tosiaan g:llä, joten >siinä ei ole ...
keskustelu.skepsis.fi/.../KeskusteluMuokkaa.asp?... - Välimuistissa - Samankaltaisia juttuja löytyy lisääkin jos intoa riittää.CROMOSOMI....ja ihan piruuttaan?
Kyllä me ymmärretään pienikin vihje, älä käytä kaikkia voimasanoja, tai mieluummin jätä kommentoimatta, me kirjoitetaan ymmärrettävässä muodossa.. Mitä olisi kirjoitti:
CROMOSOMI....ja ihan piruuttaan?
Kyllä me ymmärretään pienikin vihje, älä käytä kaikkia voimasanoja, tai mieluummin jätä kommentoimatta, me kirjoitetaan ymmärrettävässä muodossa..hullu ei huomaa, ja viisas ei virka mitään! Kunhan on sinnepäin!
- meinatens
kun on noin ystävällinen äirinkiele ope. meinaan ku ei tää tyhmempi eres sitä huomaa sitä tyhmyyttä nääs. Ystävällisyytä, sitä se kai on kun viittii viäki opettaa. Pätevä on ei voi kiältää. Onse hienoo kun on tota kiälioppipäätä ja ossaa neuvoo.
- Satu*
Mitä olisi kirjoitti:
CROMOSOMI....ja ihan piruuttaan?
Kyllä me ymmärretään pienikin vihje, älä käytä kaikkia voimasanoja, tai mieluummin jätä kommentoimatta, me kirjoitetaan ymmärrettävässä muodossa..pienia poikkeavuuksia - niistä sen suurempaa numeroa tekemättä.
Eräs tuttu - ihan nätti nainen - meni myöskin ihotautilääkärille kauhuissaan,
kun leukaan ilmestyi luomi, eikä siinä kaikki,
vaan luomesta kasvoi pitkä, vahva karva esiin.
Tohtori lohdutti ensin juuri noilla sanoilla:
'Parta ei pahoille kasva, turpajouhet joutaville!"
Ja sitten kertoi, että vanhemmilla naisillakin alkaa hormooneissa olla jo kahdenlaista, joka saattaa tällaista harmitonta ilmiötä aiheuttaa.
Joten:
palstan naiset voivat kuorossa sanoa:
"Ennen oltiin nuoria ja nättejä, nyt ei olla enää enää muuta kuin nättejä."
- paikasta
karvat karissu kokonaan, on ihan posliini. Mitenkäs muilla?
- niin ko ois jo
xxx
- JunttaliPoo
Mullon molemmat olokapäät ihan klanit.
Miten son teillä?
- main-eko*
Näin se on meillä naisillakin.Jostain kohden karvat häviää,toisiin paikkoihin tulee ihan uusia,eli samassa veneessä mennään.
- Kruunu päässä
Miten se on hiusten laita? vieläkö teillä on hiuskruunut päätä koristamassa? On ihana nähdä seniori-ikäinen nainen, jolla on kauniit hiukset. - Miehillä saa olla ihan huoletta kalju, se on niin ylväs ja komea. Nuoret miehetkin monesti ajavat päänsä sileäksi toisin kuin minun nuoruudessani. Silloin nuoria kaljupäitä vierastettiin, miehilläkin ihannoitiin paksua tai 'luonnonkiharaa' tukkaa.
- pilvi*
Kruunu päässä kirjoitti:
Miten se on hiusten laita? vieläkö teillä on hiuskruunut päätä koristamassa? On ihana nähdä seniori-ikäinen nainen, jolla on kauniit hiukset. - Miehillä saa olla ihan huoletta kalju, se on niin ylväs ja komea. Nuoret miehetkin monesti ajavat päänsä sileäksi toisin kuin minun nuoruudessani. Silloin nuoria kaljupäitä vierastettiin, miehilläkin ihannoitiin paksua tai 'luonnonkiharaa' tukkaa.
kasvaneet kesän aikana. Haaveilen taas kasvattaa kutrit olkapäihin asti,niin saan kiedottua kivoja kampauksia.
Viihdyn pidemmissä hiuksissa. - taitaa olla
pilvi* kirjoitti:
kasvaneet kesän aikana. Haaveilen taas kasvattaa kutrit olkapäihin asti,niin saan kiedottua kivoja kampauksia.
Viihdyn pidemmissä hiuksissa.tuo tukka jo ohenemaan päin, vaikka naisihminen olenkin. Sekin kai on niistä hormooneista kiinni, senkin laatu. Aiemmin oli jotenkin tuuheampi tukka. Värikin on jo aikas harmaa, mutta se ei kovin selvään näy, kun on vaaleemman sorttinen tuo oma väri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2986588Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495786Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1845246Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614033Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383318Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53293HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523227Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan292998Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112222Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?38998