Vaimo oli lähtenyt maanantaina, olin saanut poikani hoidon kuntoon.Torstaina illalla soi ovikello, ovella oli kaksi toimiston likkaa, moi me tultiin lenkkisaunaan. Oikeammin toinen oli neiti ja toinen rouva, no päälle parikymppisiä kumpikin, mikäs siinä saunapäälle puolituntia ja valmis. Sirkku oli neiti ja Nina oli rouva.
Olkaatten hyvät sauna on valmis, jolloin Nina sanoi,että saunottaja kuuluu mukaan.No mikäpä siinä ketään ei petetty, pesin tyttöjen selät ja juttu luisti hyvin meillä, olin vasta kuukauden ollutkin Firmassa. Tytöt tinkivät kyydin ja Nina asui ensin, Sirkun luo kun päästiin,niin sanoi mä haen huomisen tyovaatteet, ei vie kauan,ei varmaan ollutkaan viittä minuuttia. Päästiin meille ja kello oli jo melko paljon, mentiin makuhuoneeseen ja Sirkku laitto e-pillerinsä yöpöydälle jätti pikkupöksyt jalkaan, riisuin itseni ja otin hänen huosunsa pois.
Kun koskin hänen rintoihinsa oli hyvä etten rääkäissyt, ne olivat kuin vetelää taikinaa, yök, ei nännit reagoineet,no työsin kosteuteen ja pillu nyt ei ollut ihan heikko. Aamulla kun herättiin, otettiin varvi ja töissä oli hilpeä tunnelma koko päivän, illalla kun meidän kautta oli pakkohakea hänen vaatteensa. Panin kolmannen kerraan ja vein kotiin, jolloin Sirkun isä odotti tytärtään,kun hänen lomansa alkoi. Tiistaina soi puhelin ja Nina sanoi laita Sauna päälle, olin kuuliainen. Hänpä tulikin yksin, en ollut ajatellut. No lauteilla Nina kysyi panitko Sirkkua, ja kerroin kolme kertaa, Jolloín Nina sanoi,no hyvä hän saa niin harvoin. Suihkun puolella neni suuteluksi ja kiihkeäksi hyväilyksi, jolloin Nina otti kaluni käteen ja sanoi nyt on mun vuoro.Se oli kiihkeää temmellystä ja laukeamisen jälkeen pitkään olimme
sylikkäin ja suutelimme. Vein hänet lähelle kotiaan ja keskiviikkona sovimme torstain hakemisen ja ajan.Mekko lyheni ja sanoin,että sulla on niin upeat sääret, miten olis saumasukat. Seuraavana päivänä oli ja korkkarit myös. Seuraava viikko meni samoin, kunnes hän kerran istahti mun työpöytääni vastan ja sivelinreisiään ja samalla haarakiilaa, jolloin Nina sanoi mä haluan, keksittiin,että mennään jäätelöostoksille, mentiin meille naimaan.
lenkkitapaaminen tiistaina ja torstaina, ja ainakin maanantaina ja keskiviikkona jäätelönosto, usein vielä perjantainakin. Nina oli selvästi häntä vanhemman miehen kanssa naimisisa ja Syyskuussa he muuttivat Imatralle kun miehensä oli Neuvostoliiton puolella töissä. ja Nina oli saanut töitä imatralta. Muutin minäkin toiselle puolelle suomea, jossa löysin toisen vaimon itselleni.
Taikinatissi
Pikkupate
3
10212
Vastaukset
- jussipussiiiii
????? ja vielä kerran ?
- likkaa ilmestyy
ovelle ja sitten melkein heti pannaan kiivaasti?
TOSI USKOTTAVA TARINA !
HEI, ÄLÄ KIRJOITA ENÄÄ SUOTTA TÄNNE MITÄÄN, KUN KIRJAILIJAN KYKYSI OVAT NOIN AVUTTOMAT ! - 222kkk
Kiva. Kuka on poikasi hoito?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437377
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512852Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1861829- 471541