Taikinatissi

Pikkupate

Vaimo oli lähtenyt maanantaina, olin saanut poikani hoidon kuntoon.Torstaina illalla soi ovikello, ovella oli kaksi toimiston likkaa, moi me tultiin lenkkisaunaan. Oikeammin toinen oli neiti ja toinen rouva, no päälle parikymppisiä kumpikin, mikäs siinä saunapäälle puolituntia ja valmis. Sirkku oli neiti ja Nina oli rouva.
Olkaatten hyvät sauna on valmis, jolloin Nina sanoi,että saunottaja kuuluu mukaan.No mikäpä siinä ketään ei petetty, pesin tyttöjen selät ja juttu luisti hyvin meillä, olin vasta kuukauden ollutkin Firmassa. Tytöt tinkivät kyydin ja Nina asui ensin, Sirkun luo kun päästiin,niin sanoi mä haen huomisen tyovaatteet, ei vie kauan,ei varmaan ollutkaan viittä minuuttia. Päästiin meille ja kello oli jo melko paljon, mentiin makuhuoneeseen ja Sirkku laitto e-pillerinsä yöpöydälle jätti pikkupöksyt jalkaan, riisuin itseni ja otin hänen huosunsa pois.
Kun koskin hänen rintoihinsa oli hyvä etten rääkäissyt, ne olivat kuin vetelää taikinaa, yök, ei nännit reagoineet,no työsin kosteuteen ja pillu nyt ei ollut ihan heikko. Aamulla kun herättiin, otettiin varvi ja töissä oli hilpeä tunnelma koko päivän, illalla kun meidän kautta oli pakkohakea hänen vaatteensa. Panin kolmannen kerraan ja vein kotiin, jolloin Sirkun isä odotti tytärtään,kun hänen lomansa alkoi. Tiistaina soi puhelin ja Nina sanoi laita Sauna päälle, olin kuuliainen. Hänpä tulikin yksin, en ollut ajatellut. No lauteilla Nina kysyi panitko Sirkkua, ja kerroin kolme kertaa, Jolloín Nina sanoi,no hyvä hän saa niin harvoin. Suihkun puolella neni suuteluksi ja kiihkeäksi hyväilyksi, jolloin Nina otti kaluni käteen ja sanoi nyt on mun vuoro.Se oli kiihkeää temmellystä ja laukeamisen jälkeen pitkään olimme
sylikkäin ja suutelimme. Vein hänet lähelle kotiaan ja keskiviikkona sovimme torstain hakemisen ja ajan.Mekko lyheni ja sanoin,että sulla on niin upeat sääret, miten olis saumasukat. Seuraavana päivänä oli ja korkkarit myös. Seuraava viikko meni samoin, kunnes hän kerran istahti mun työpöytääni vastan ja sivelinreisiään ja samalla haarakiilaa, jolloin Nina sanoi mä haluan, keksittiin,että mennään jäätelöostoksille, mentiin meille naimaan.
lenkkitapaaminen tiistaina ja torstaina, ja ainakin maanantaina ja keskiviikkona jäätelönosto, usein vielä perjantainakin. Nina oli selvästi häntä vanhemman miehen kanssa naimisisa ja Syyskuussa he muuttivat Imatralle kun miehensä oli Neuvostoliiton puolella töissä. ja Nina oli saanut töitä imatralta. Muutin minäkin toiselle puolelle suomea, jossa löysin toisen vaimon itselleni.

3

10693

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussipussiiiii

      ????? ja vielä kerran ?

    • likkaa ilmestyy

      ovelle ja sitten melkein heti pannaan kiivaasti?

      TOSI USKOTTAVA TARINA !

      HEI, ÄLÄ KIRJOITA ENÄÄ SUOTTA TÄNNE MITÄÄN, KUN KIRJAILIJAN KYKYSI OVAT NOIN AVUTTOMAT !

    • 222kkk

      Kiva. Kuka on poikasi hoito?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      667
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      619
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      539
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      528
    8. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      521
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe