Boeing

Mikähän lienee Usan pressan koneen(Air Force One) lentotunnus? Lähtee tänään Moskovasta, luultavasti Suomen yli lentää, ainakin suorin linja Usaan. Näkyy varmaan Flygplan(lentotutka) ohjelmalla..
3729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

varmaan erottuu. Saattaa olla joku MAC0001 tms jos oikein muistan.Se on muuten flygradar.

Äänestä
  • Flygplan .....flygradar......perkele, se on FLIGHTRADAR

    Äänestä

Eikös se ole SAM 28000 tai SAM 29000 (Special Air Mission).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


747 kirjoitti:

Mikähän lienee Usan pressan koneen(Air Force One) lentotunnus? Lähtee tänään Moskovasta, luultavasti Suomen yli lentää, ainakin suorin linja Usaan. Näkyy varmaan Flygplan(lentotutka) ohjelmalla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu