Vaikka käyttäisitkin linuxia sen ei tarvitse tarkoittaa sitä, että joutuisit luopumaan maailman käytetyimmästä selaimesta Internet Explorerista jolle kaikki internet sivut ovat optimoitu. Ei enää Firefox ongelmia lisäosahässäköineen.
Asennus Ubuntuun:
http://www.simplehelp.net/2007/06/30/how-to-install-ie-5-55-and-6-in-ubuntu-linux/
IE Linux:
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page
Asennus Ubuntuun:
http://www.simplehelp.net/2007/06/30/how-to-install-ie-5-55-and-6-in-ubuntu-linux/
IE Linux:
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos jonkun sivuston ylläpitäjä ei osaa noudataa HTML standardia vaan käyttää jotain standardia rikkovaa IE-spesifististä sontakoodia niin jätän kyseisen roskasivuston suosiolla väliin. Eipä ole vielä osunut kohdalle ASIALLISTA sivustoa joka ei toimisi muilla selaimilla vähintään yhtähyvin.
Kerroppa malliksi YKSIKIN asiallinen sivusto joka menee läpi validaattorista (http://validator.w3.org/) ilman virheitä ja näkyy oikein IE:llä mutta väärin Firefoxilla.
Vai etkö tiedä mitä STANDARDI tarkoittaa ?
...tulet tänne postaamaam paskaasi. Yritätkö kenties tehdä kuppaisesta ActiveX-komponentista Linuxille uutta menestystuotetta?
Etkö sinä onneton jästipää vieläkään tajua, että IE-selaimet ovat selainten pohjasakkaa?