Hei!!!olisiko ketään innokasta kämppäkaveria 18-vuotiaalle tulevalle AMK-opiskelijalle?? Koulu alkaa elokuun lopulla ja nyt pitäis alottaa kämpän etsiminen. Voitaisiin siis yhdessä etsiä asunto ja muuttaa siihen. :)
Kämppis Jyväskylään!
Kajjssa
9405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
moro,
mulla ois valmiiks jo kaksio jyväskylässä ja toinen huone olisi vielä vapaa.
olen siis 20 v amk opiskelija tyttö ja minulla on ranskanbulldoggi. vuokra olisi yhdeltä 245 e sähkö... huoneet ovat erikokoiset mutta niistähä voi sopia.
kertoisitko hieman itsestäsi?:)
Eli joo, mitähän kertoisin..Oon tällainen urheilullinen, savuton ja iloinen ihminen Etelä-Pohjanmaalta, tarkemmin Lehtimäeltä:) Mulla ei oo mitään lemmikkejä vastaan, enkä ole niille allerginen. Aloitan opiskelun sosionomiksi.Pääsin tänä keväänä ylioppilaaksi ja onneks kävi hyvä tuuri tuon opiskelupaikan suhteen. Missä päin Jyväskylää asut? Tuo vuokra kuulostaa aika kohtuulliselta.Niin ja eikä mua haittaa, vaikka tupakoisitkin.:) Olen melko rauhallinen ihminen, mutta joskus innostun puhumaan liikaa..Kysy vaan, jos haluat tietää muuta.
voi myös laittaa sähköpostia osoitteseen: [email protected]
kämppä on pupuhuhdassa... ja asunnossa on noin 60 neliöö jos ny muistan oikein... toinen huone on isompi sillä se on tarkoitettu olohuoneeksi mutta niistä voi sitten sopia. Niin siis olet tyttö vai poika..se ei tuosta oikein käy ilmi:D pääsisitkö tulemaan jyväskylään että voisi tavata... ?sulla ei sitten varmaan ennen ole ollut kämppistä?
aaa, tyttöhän minä oon:) pääsen kyllä äkkiä tulemaan junalla sinne..se ei tuota ongelmaa. Ei oo ollu ennen kämppistä, oon asunu kotona vaan tähänastisen elämäni.hehe..Tuo kämppä kuulostaa hyvältä jo etukäteen:)
koska pääsisit tulemaan jyväskylään?? onnistuisiko jo huomenna?? koska mun pitää ilmottaa sille vuokran antajalle perjantaihi mennessä että onko löytyny kämppistä vai ei...:) ja kun ois parempi et katotaa eka kans et tullaanko me ees toimee keskenää vai eikö tärppää:D ei siitä yhes asumisestakaa muuten tule mitää:D
koska pääsisit tulemaan jyväskylään?? onnistuisiko jo huomenna?? koska mun pitää ilmottaa sille vuokran antajalle perjantaihi mennessä että onko löytyny kämppistä vai ei...:) ja kun ois parempi et katotaa eka kans et tullaanko me ees toimee keskenää vai eikö tärppää:D ei siitä yhes asumisestakaa muuten tule mitää:D
vois vaikka vaihtaa numeroitakin ni on helpompi ku tääl ei varmaa koskaa olla samaa aikaa paikalla??:D tai onko sulla kenties meseä?? jos on ni lisää mut vaikka kun luet tän.. oon melkei koko yön koneel et...:D ni siä voi vaik helpommi jutella ja sopia.... eli se on [email protected]
lisäsin sut meseen niin jutellaan siellä sitten lissää:) nyt oot offline:(