Tekstit jätättää...

Joo elikkä latasin tossa just tän american pien ja tekstityksetkin sain tuolta divxnurkasta... mut sitte ku rupesin kattoo leffaa ni ekat tekstit oli ihan ajallaan mut loppua kohden ne alko jätättää... mikä vikana??? mist sais kunnolliset tekstit???

p.s. kiitos jo etukäteen!
1244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tekstit ovat eri versioon elokuvasta.Kokeile sekä 23,976 ja 25 FPS:n tekstiä(molemmat löytyy divxnurkasta).Jos ei vieläkään pysy tekstit kohdillaan imuroi Subtitle Workshop -ohjelma jolla pystyy säätelemään tekstien ajoituksia ja muuta.Tekstejä löytyy myös mm.divxfinlandista ja sublandista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


orkku kirjoitti:

Joo elikkä latasin tossa just tän american pien ja tekstityksetkin sain tuolta divxnurkasta... mut sitte ku rupesin kattoo leffaa ni ekat tekstit oli ihan ajallaan mut loppua kohden ne alko jätättää... mikä vikana??? mist sais kunnolliset tekstit???

p.s. kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu