lapsi ajeli autolla
...........
13521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
se Lpr:n keskusta oikein on jos karhut olivat siellä ja tämä oli keskustan tuntumassa?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907089900105_uu.shtml
ammuttu? Paljon vaarallisempia olivat kuin karhut jossain maalla!
kun ei tiedetty, että pitääkö ampua molemmat pojat vai vain se kumpi ajoi..Pojille lisäksi on varmaan sijoituspaikka jossain koulukodissa.
kun pojat oli raudoissa,näitti olevan tummia,toisella joku hiphop lippis päässä,tuli varmasti rispektiä iha roppakaupalla.Olikohan tuo joku miehuuskoe tai jotain vastaavaa?Suku varmasti ylpeä.
Mustalaiset ja tai mamut ( normaali kansalaisen 12 v lapset eivät ajele autolla) sitten ajaa ku ovat ajokortin saanneet.
Nopeita kirjottamaan tänne tästä.. lappeenrannan kovimpia kyttääjiä.
Takuulla! Poliisi tai toimittaja varmaan unohti, että välissä oli 40km/h alue, sekä 30km/h alue?
poliisia! Ettekö viherpeipot tajua että ei se poliisin vika ole, että karhu käy ihmisen kimppuun tai mustalaispentu kaahaa tuhatta ja sataa?
että just kerettiin alta pois,piti sitä uteliasuutta mennä kattoo että mistä on kyse?
sitten syyllisti?? kai totuuden voi sanoa? ihan asiallisesti.
Ei ole mitään järkeä, että kakarat voi tehdä ihan mitä vaan, joutumatta vastuuseen.
Jonkunlainen rangaistus olisi annettava!
Johan ne voi ruveta vaikka tappamaan toisiaan, eikä rangaistusta tule..
Siinä on pieleen mennyt kasvatus, jos on edes kasvatettu/opetettu tapoja ym.
En tiedä, oliko mustalainen, vai ei, en ehtinyt katsoa, kun pyyhälsi kovaa vastaan Kivisalmen venerannasta. Se vauhti oli mieletön, mutta se pikkujäbä pysyi, kuin pysyikin tiellä. Ei se ollut ekaa kertaa "pappia kyydissä", siintä tulee vielä hyvä kuski, kunhan malttaa kasvaa kunnialla.
Toivottavasti myös vanhemmat ottivat opikseen ja tietysti poika itse myös.