Miten tyhjät rivit pois?

Lämäri

Minulla on cv missä tulee kesken kaiken tyhjä rako kappaleiden väliin, noin 5-6 riviä. millään back space näååäilemmällä, ei del näppäimellä, ei millään pois. Kun otan edelliseltä sivulta lisää rivejä eli vyörytään tekstiä alaspäin, poistuu väli. Kun vien edellisen sivun kohdalleen tulee tuo sama typerä kappaleiden väli takaisin. Miten sen siis poistan? kiitos!

2

4131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kappaleeseen määritetyt

      ennen ja jälkeen korkeudet.
      "Kun otan edelliseltä sivulta lisää rivejä eli vyörytään tekstiä alaspäin, poistuu väli. Kun vien edellisen sivun kohdalleen tulee tuo sama typerä kappaleiden väli takaisin."
      en oikein tiedä mitä tarkoitat tuolla.
      Sivunvaihtoa (vaihto enter) voisit kokeilla, jos sivun pitää vaihtua jossain tietyssä kohdassa.
      Ja joskus Word tekee näköharhoja...

    • Ota ensin piilomerkit näkyviin (napsauta ¶ painiketta). Jos näet ¶ merkkejä kappaleiden välissä on väli tehty Enterillä ja ne merkit on poistettavissa Del/Backspace -näppäimillä kuten kirjaimet.

      Ellei kappaleiden välissä ole ¶ merkkejä ja kappaleet ovat kaukana toisistaan, on kaiketi kyse kappalevälistä ennen ja jälkeen. Napsauta (Word 2007) Aloitus välilehden Kappale ryhmän avainpainiketta (alaoikeaan näyttävä nuoli ryhmän oikeassa alanurkassa). Aseta Kappaleväli ennen ja jälkeen arvoiksi 0.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4503
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3304
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      2935
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2926
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2757
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2677
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2105
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1791
    Aihe