yksi pointti vain

Oliko näin, että satanismin kehittäjän mukaan Kristinuskon tarkoitus on syyllistää nuoria masturbointinsa vuoksi?

Ja tämä pitäisi lukea Raamatussa?

Selatkaapa koko kirja läpi osoittakaa minulle se kohta.
3320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen tainut polttaa kaikki raamattuni, mutta eikös siellä lue se "ÄLÄ JESSUKSEEN ANNA SIEMENESI VALUA MAAHAN, ROTTA!" -teksti jossain?

Äänestä
  • Oonan oli se mies joka kyrpiinnytti Herra Sebaotin koska ei halunnut saattaa veljensä leskeä siunattuun tilaan niinkuin laki vaati, vaan antoi mällin lentää maahan. Siitä onanisointi on saanut nimensäkin, tuo mainio synti jolla moni nuori on tienannut paikan alakerran kaminaosastolta... Hauska tarina löytyy Vanhan Testamentin puolelta.

    Äänestä

Jos olisi näin, että jokainen nuori/teini, joka on masturboinut, joutuu helvettiin jossa Saatana taittaa jalat poikki ja paskantaa korvaan, niin eiköhän suurinpiirtein Jokainen nuori joutuisi sinne...kuten muistan lukeneeni, että "masturbointi on turvaseksiä parhaimmillaan!...masturbointi on itsensä opiskelua...." ja kaikkea tuota luokkaa. Synnillistä? Menolippu Helvettiin? Ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


devout kirjoitti:

Oliko näin, että satanismin kehittäjän mukaan Kristinuskon tarkoitus on syyllistää nuoria masturbointinsa vuoksi?

Ja tämä pitäisi lukea Raamatussa?

Selatkaapa koko kirja läpi osoittakaa minulle se kohta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu