Kristityt sinkut

Suomi24:n sinkut-palstan aiheet tuntuvat liian seksipitoisilta minun makuuni, haluan kristityille sinkuille oman palstan. Olisiko mahdollista? Jotenkin olen aina vierastanut tuota sinkkupalstaa täällä, kun siellä puhutaan enimmäkseen panoista yms. joita kristittynä vierastan.
2649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että aseksuaali olisin, etteikö seksi mua kiinnostaisi, mutta vastustan irtosuhteita jne. joten en halua veljeillä sellaisten sinkkujen kanssa jotka hyppivät kukasta kukkaan...

Äänestä

nimenomaan haluaisin meille vapaamielisemmille kristityille edes yhden palstan vapaampaan keskusteluun, myös seksikeskusteluun.

Ihanaa että homokristityille on oma palsta, mutta haluaisin ihan yleisen palstan vapaamielisempään keskusteluun. Melkein jokaisella uskontopalstalla on mielivaltainen sensuuri.

Homokristittyjen palsta:

http://keskustelu.suomi24.fi/debate/5099

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Single-2009 kirjoitti:

Suomi24:n sinkut-palstan aiheet tuntuvat liian seksipitoisilta minun makuuni, haluan kristityille sinkuille oman palstan. Olisiko mahdollista? Jotenkin olen aina vierastanut tuota sinkkupalstaa täällä, kun siellä puhutaan enimmäkseen panoista yms. joita kristittynä vierastan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu