keskuslukon alipainepumppu

94 Golf Variantin keskuslukituksen pumppu jää päälle oven aukaisun jälkeen. Useimmiten pumppu sammuu kun moottorin käynnistää mutta ei aina; sammuu omia aikojaan.
Missä lienee vika?
2486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...luukun lukitustapin haitarikumi.Eli kontista verhoilua irti...sieltä pitäis löytyä. Ventossa ainaski teki tuota samaa.Otin kokonaan pois ja tulppasin alipaineletkun. Voi se toki vuotaa muualtakin...

Äänestä
  • Ahaa, siis onko kyseessä vuoto jossakin kohtaa järjestelmää? Kuskinpuoleisesta ovesta kuuluu suhinaa.......Pitänee avata.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ylipaine kirjoitti:

94 Golf Variantin keskuslukituksen pumppu jää päälle oven aukaisun jälkeen. Useimmiten pumppu sammuu kun moottorin käynnistää mutta ei aina; sammuu omia aikojaan.
Missä lienee vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu